Euro 2016: zasady typera

Już dziesiątego czerwca mecz otwarcia Euro 2016 rozgrywanego na boiskach Francji. Aby nie nudzić się w przerwie rozgrywek Ekstraklasy zapraszam do zabawy w typowanie meczów Mistrzostw Europy.

Nagroda skromna finansowo ale wartościowa jakościowo. Kpiarz Iocosus dotarł do autorów książki „Lewy. Jak został królem” i uzyskał dedykację panów Łukasza Olkowicza i Piotra Wołosika: „Dla najlepszego typera c- L” . Myślę, że to fajna sprawa, mieć książkę z taką dedykacją, a już w ogóle klawo wygrać nagrodę.

W porozumieniu  z Wami postanowiłem zmienić zasady typowania i tak typujemy tylko konkretne wyniki. Czyli zamiast 1 typujemy np. 2:0 zamiast X np. 0:0 zamiast 2 np. 0:1 . Punktacja będzie następująca:

Trafne typowanie to dwa punkty , typowanie wskazujące prawidłowo zwycięzcę lub remis, ale wynik niedokładny punkt jeden. Przykład Francja – Rumunia typ 4:0. Wynik na bosku 2:1, czyli typujący otrzymuje jeden punkt. Gdyby wynik po 90 minutach brzmiał 4:0, typujący otrzymałby punkty 2. Przegnana Francji przy takim typowaniu oczywiście skutkowałaby brakiem punktu. Do końca pierwszej rundy, czyli do 14.06 (po jednym meczu wszystkich drużyn w każdej grupie) typujemy również zwycięzcę Mistrzostw Europy. Typ ma wartość pięciu punktów. Mam nadzieję, że wszystko jest jasne, proste i oczywiste. Oczywiście jeśli jest chętny do ufundowania jeszcze jakiejś nagrody np. za najwyższy konkretny trafiony wynik to nie widzę żadnych przeciwwskazań.

Zestaw par będzie publikowany w naszej stałej rubryce Typer. Tam też proszę o zamieszczanie proponowanych wyników.