A+ A A-

W tym miejscu chcielibyśmy prowadzić naszą futbolową rozmowę "na aucie", czyli dyskusję w tematach, które nie zostały uwzględnione w artykułach w innych działach. Zachęcamy do udziału w naszym swoistym "klubie dyskusyjnym"!

Trybuna jest wolna dla każdego, każdy ma prawo się wypowiedzieć, zabrać głos w dowolnym piłkarskim temacie, w poważnym lub w żartobliwym, ironicznym tonie, obowiązuje freestyle tylko z jednym zastrzeżeniem. Niech poziom wypowiedzi, dyskusji przełamuje stereotyp piłkarskiego kibica jako zacietrzewionego półmózga, pieniacza uzewnętrzniającego swoje frustracje, wylewającego jad i napinającego się dla samej napinki.

Gdy trzeba, spierajmy się, polemizujmy, brońmy własnych poglądów, przekonań, ale zawsze...

TRZYMAJMY POZIOM!

Twoja opinia

Nazwa uzytkownika:
Znaczniki HTML są dozwolone. Komentarze gości zostaną opublikowane po zatwierdzeniu. Treść komentarza:
Dyskusja (31603)
31603piątek, 19, kwietnia 2019 19:55
Oley
A nasz niegdysiejszy snajper, o zabawnej ksywie "Murzyn" znów popłynął...
31602czwartek, 18, kwietnia 2019 02:03
Senator
I jak Panowie, trzecia bramka dla Tottenhamu prawidłowa? Było zagranie ręką? Celowo napisałem zagranie ale ja już chyba za stary jestem i przestaje rozumieć. Jeśli była to w przyszłym sezonie podobno już na 100% zostanie odgwizana.
Dla mnie osobiście gol prawidłowy.
31601wtorek, 16, kwietnia 2019 19:04
kibic50
@Bilety

Jak się chce na żywo oglądać fajerwerki, race i inne kopcie, to trzeba płacić Wink
31600wtorek, 16, kwietnia 2019 18:56
Zgred
Przepraszam za wejście w temat, ale...

Lasica - pretensje do kolegów z SKLW , to oni tak bardzo drążyli koszt wynajmu stadionu...będąc wtedy bardzo "oddani klubowi".
Dlaczego, do k...wy nędzy zawsze wraca ten temat? Kto jeszcze nie rozumie zwykłej (wtedy polityki) ?

Lasica - nie pisz na Berdyczów - pisz na sklep SKLW
31599wtorek, 16, kwietnia 2019 16:03
Lasica
@kibic50

Znam kibiców Legii którzy też dojeżdżają.

Powinni mieć zatem tańsze bilety? Zacna inicjatywa Smile
31598wtorek, 16, kwietnia 2019 15:40
kibic50
Kibic gości jesze musi do tej Warszawy dojechać
31597poniedziałek, 15, kwietnia 2019 22:28
tyle
Jak klub dba o własnych kibiców?

Najtańszy normalny bilet na mecz z Cracovią: 55 zł.

W pakiecie za dwa mecze : 45 zł.

W pakiecie za cztery mecze: 40 zł.

Bilet dla kibiców gości: 40 zł.

Bez komentarza.
31596poniedziałek, 15, kwietnia 2019 09:34
Oley
Nie będę polemizował, czy sformułowanie "prawdziwy trener", ma wydźwięk pejoratywny, czy użyty w opozycji do duetu Vuko&Sagan jest obraźliwy dla naszego aktualnego duetu szkoleniowców. To zwykła semantyka...
...skłaniam się raczej ku temu, że Legii nie stać na kolejnego trenera "uczącego się fachu", przy Ł3.
Fajnie wygląda ta nasza gra, w ostatnich meczach, ale... w meczach dokładnie rok temu, pod wodzą Klafa, też fajnie wyglądała.
No i jeszcze kwestia trenera od przygotowania fizycznego, sztab Ryśka zrobił robotę i nasz trenerski duet z tego korzysta. Ale co dalej...?
31595poniedziałek, 15, kwietnia 2019 07:07
CTP
@Senator
To zależy, co rozumiemy pod pojęciem "młody". Wiekowo, rzeczywiście Bundesliga ma dość młodą średnią, bo większość, to między 40 a 55 lat ale jeśli już chodzi o doświadczenie, to ludzi, którzy wskoczyli na stołek pierwszego szkoleniowca zaraz po egzaminie UEFA Pro (tak jak Vuko), to tam na palcach jednej ręki można policzyć.
Poza tym, ja nie twierdzę, że się nie da. Da się ale trzeba zdawać sobie sprawę z ryzyka i odpowiednio się zabezpieczyć.
31594niedziela, 14, kwietnia 2019 23:25
Senator
http://www.naszfutbol.com/mlodzi-trenerzy-podbijaja-bundeslige/
Chyba aż tak się nie myliłem
31593niedziela, 14, kwietnia 2019 22:36
Senator
@CTP
Możliwe i pewnie masz rację co do ilości młodych trenerów w Niemczech. Jakoś mi w głowie utkwiło, że swego czasu rok dwa temu głośno było na temat zatrudniania tam młodych trenerów.
Możliwe że szum był o jednego dwóch Smile ja odniosłem wrażenie że to nowy trend.
31592niedziela, 14, kwietnia 2019 21:51
CTP
@Senator
Z tą Bundesligą trochę przegiąłeś, bo tam jedynie w Hoffenheim i w Werderze są trenerzy, których można określić jako młodych. Reszta, to albo dość albo bardzo doświadczeni szkoleniowcy. Nawet Nico Kovaca (Bayern) trudno określić jako młodego, bo trenował już reprezentację Chorwacji i parę lat spędził w Eintrechcie.
Jeśli odpowiednio rozbudujemy nasz dział skautingu i zatrudnimy/wyszkolimy odpowiednich fachowców od przygotowania fizycznego, to będziemy mogli sobie pozwolić na wariant pt. "młody trener". Na razie jednak nasze transferowe strzały w "10-tkę" od kilku lat opierają się głównie na notesach zatrudnianych trenerów i nie sądzę, aby to się szybko zmieniło.

Jeśli te ostatnie 7 kolejek zagramy tak jak te ostatnie 3, to ja osobiście dałbym obecnemu duetowi poprowadzić Legię aż do końca tego roku a przez ten czas na spokojnie rozpatrywać kandydatury ewentualnych następców.
31591niedziela, 14, kwietnia 2019 21:11
Senator
Panowie ja już swoje zdanie przedstawiłem i podtrzymuję. Jak będzie trudno prowokować. Moim zdaniem ryzyko podobnie w kwestii pozostawienie Vuko, nowy trener w zasięgu naszych możliwości. Bundesliga nie boi zatrudniać nowych młodych i jakoś tragedii nie ma. Wyprzedzając, tak wiem przygotowanie teoretyczne zdecydowanie niemieccy szkoleniowcy mają i lepsze i szersze.
31590niedziela, 14, kwietnia 2019 19:48
Baron
@kibic50
"Możesz z łaski swojej powiedzieć co ci przeszkadza para trenerska Vuković - Saganowski ? "

A czy ja gdzieś się do duetu Vuko&Sagan przyczepiłem się i skrytykowałem ich? Kula w płot. Weź i wyluzuj zamiast się czepiać jakichś wyimaginowanych pierdół.
Z klubu od jakiegoś czasu płyną sygnały, że Vuko ma być tylko do końca obecnej rundy, a NadPrezes szuka mocno nowego trenera i stąd moje stwierdzenie:

"Nie wiem jak się zakończy obecny sezon i kto będzie nowym trenerem"

"Vuko z Saganem znają szatnię Legii jak mało kto. Obecną, naszpikowaną Portugalczykami potrafili okiełznać. Może to właśnie ich czas ?"

Powiedz to Mioduskiemu, może Cię wysłucha Very Happy
31589niedziela, 14, kwietnia 2019 17:28
świrekwampirek
Ja też z tymi wyborami trenera na kolejny sezon poczekałbym do końca obecnego i wtedy na spokojnie rozważył wszystkie za i przeciw. Jak pokazały przykłady Magiery czy Klafa młodzi trenerzy (stażem) gdy przejmują drużynę po zwolnionym nielubianym poprzedniku notują na początku dobre wyniki i to w niezłym stylu. Problem jest gdy muszą samodzielnie przygotować zespół do kolejnej rundy. Teraz jest najważniejsze zdobycia 15 MP i to 4 z rzędu a 6-tego w ciągu & sezonów, wspaniała sprawa..
31588niedziela, 14, kwietnia 2019 17:05
CTP
Vuko & Sagan obecnie w pełni bazują na drużynie zbudowanej i przygotowanej przez sztab Sa Pinto, więc wyrokowanie na temat tego, czy się nadają, czy nie, jest, moim zdaniem, zbyt wczesne. Kilka postów niżej napisałem, że powinni poradzić sobie ze startem w nowy sezon ale swoją opinię opierałem właśnie na tym, że mają bardzo dobrze przygotowany i zbalansowany zespół, który najwyraźniej teraz osiąga swój szczyt formy. Swoją drogą, jeśli prawdą jest, że Gomes wyraził chęć do pozostania w klubie na stanowisku asystenta od przygotowania fizycznego, to źle się stało, że z tego nie skorzystaliśmy.
Natomiast, ja nie podejmuję się oceniać, czy obecny trenerski duet będzie w stanie odpowiednio przygotować zespół w styczniu przyszłego roku a już mam spore wątpliwości co do jakości transferów, które ewentualnie by przeprowadzili.
31587niedziela, 14, kwietnia 2019 15:25
kibic50
@ Baron

"Nie wiem jak się zakończy obecny sezon i kto będzie nowym trenerem"

Możesz z łaski swojej powiedzieć co ci przeszkadza para trenerska Vuković - Saganowski ?
Czy to nie pod ich skrzydłami mogłeś dostrzec "grę ofensywną" Legii ?
Czy to nie ta para trenerska potrafiła wyzwolić "siłę ofensywną" drużyny, o której piszesz ?
Czy to nie oni w końcu potrafili "ocenić możliwości poszczególnych piłkarzy i ich predyspozycji czy ich nominalnych pozycji na boisku" ?

Nie boisz się, że znowu przyjdzie tzw "prawdziwy" trener, który zapragnie z Kucharczyka zrobić obrońcy, z Wieteski napastnika a z Carlitosa defensywnego pomocnika a najlepszą taktyką będzie tzw futbol totalny, w którym Cierzniak będzie biegał od pola karnego do pola karnego ?

Może czas ochłonąć i zatrudnić dla tej dwójki jeszcze kilku trenerów ?
Od przygotowania fizycznego.
Od indywidualnych treningów.
Od dobrego żywienia.
Itd itp.
Vuko z Saganem znają szatnię Legii jak mało kto. Obecną, naszpikowaną Portugalczykami potrafili okiełznać. Może to właśnie ich czas ?
31586niedziela, 14, kwietnia 2019 13:53
Baron
Patrząc na mecze Legii już bez RSP na ławce trenerskiej, to nie mogę się nadziwić jak on zabił grę ofensywną Legii, to jest aż niewiarygodne. Nie rozumiem jak facet, który na co dzień był z drużyną nie zauważył jej potencjału ofensywnego, nie potrafił ocenić możliwości poszczególnych piłkarzy i ich predyspozycji czy ich nominalnych pozycji na boisku.
Nie wiem jak się zakończy obecny sezon i kto będzie nowym trenerem. Mam nadzieję, że będzie to ktoś kto będzie potrafił bardzo dobrze przygotować kondycyjnie drużynę i nie będzie przeszkadzał, wymyślając kwadraturę koła na boisku tylko realnie dobierze taktykę do materiału osobowego jaki posiada. Widziałbym kogoś o charakterystyce Czerczesowa.
31585niedziela, 14, kwietnia 2019 11:45
kibic50
@ Zgred

"Oglądając na spokojnie mecz z nagrania przyszła mi do głowy taka oto myśl.."

Mnie taka myśl przyszła już po meczu z Górnikiem Smile

"Mecz nam wygrał Sa Pinto, który przygotował piłkarzy do rundy wiosennej. Górnik od 70 min oddychał rękawami"
31584niedziela, 14, kwietnia 2019 10:55
anonimowy_legionista
@Zgred

No i trener przygotowania fizycznego to zaoferował, ale nasi włodarze chcieli tylko trenera bramkarzy ze sztaby RSP.
31583niedziela, 14, kwietnia 2019 10:28
Zgred
Oglądając na spokojnie Wink mecz z nagrania przyszła mi do głowy taka oto myśl...może warto nie wyrzucać do kosza wizytówki z numerem telefonu osoby odpowiedzialnej ze sztabu Sa Pinto za przygotowanie fizyczne. Wybieganie i dynamika naszych piłkarzy zwłaszcza w drugiej połowie na tle słabnących piłkarzy Pogoni - bardzo widoczna.
Kto wie? Może Warszawa mu się podobała i nie jest "przyspawany" do RSP...
31582sobota, 13, kwietnia 2019 10:33
kibic50
@ trener

" będziemy szukać "prawdziwego trenera"

Czy panowie, zwolennicy "prawdziwego trenera" mogliby z łaski swojej przedstawić definicje takiego ?
Może jeszcze kilka nazwisk, żeby taki laik jak ja miał pełną jasność.
Najlepiej by było też pokazać źródło finansowania "prawdziwego trenera"
Ps
Czy wymieniany tu wielokrotnie klub MU, mając nieograniczone możliwości finansowe po SAF zatrudnił wreszcie "prawdziwego trenera" ?
Czy wymieniany przez wielu pismaków Berg byłby dla Legii tym "prawdziwym" ?

Nie wiem jak panowie, ale ja idę dziś na stadion obejrzeć Legię prowadzoną przez trenerów "fałszywych" Wink
31581sobota, 13, kwietnia 2019 10:19
Oley
Scenariusz się powtórzy. Vuko&Sagan, czyli Klaf ver 2.0. Przy całym moim szacunku do Nich, będziemy szukać "prawdziwego trenera", który to wszystko ogarnie... na początku sierpnia, po odpadnięciu z europucharów. Nie tędy droga...
31580sobota, 13, kwietnia 2019 10:02
kibic50
@ Zieliński

Czekamy i czekamy na grę Zielińskiego w kadrze podobną do tej w Napoli.
Tymczasem w lidze zaczął grac jak w kadrze. Przypadek ?

"Na krytykę Zielińskiego zdecydował się między innymi Paolo Condo. - Od Zielińskiego oczekiwałem więcej. Nie tylko w czwartek, ale przez cały sezon - powiedział dziennikarz Sky Sport"
31579sobota, 13, kwietnia 2019 09:33
Krzysztof Jastrzębski
To my rozmawiamy o trenerze, czy o dyrektorze sportowym? Rozumiem że ze "znanym" nazwiskiem na ławce trenerskiej jest łatwiej zakontraktować "znanego" piłkarza, ale, to ma być ten model rozwoju klubu? Co sezon nowy trener który zabawia się w dyrektora sportowego i dba o trzymanie "lini rozwoju klubu" .. Tak to wygląda. Od dupy strony. Jedna wielka prowizorka. Aż cisną się na usta słowa, nielubiane przeze mnie ale pasujące jak ulał, jakże to "typowo polskie" .
31578sobota, 13, kwietnia 2019 07:47
dalkub
Panowie

Serio? Serio nie chcecie uczyć się na własnych błędach? czy powiedzenie że Polakowi rozum wchodzi o dupy musi być wiecznie aktualne. Rok temu mniej więcej o tej porze, może kilka kolejek później była podobna gadka o Klafurić, że trzeba mu dać szansę itd. Czy Legia musi być miejscem gdzie się trenerów uczy? uczyliśmy trenerki Magierę, Jozaka, Klafurića a teraz Vukovića. Czy Legia ma być klubem którą trener uczy pewnych zachowań? Kolejny eksperyment?
Drużyna będzie do przebudowy, krótki okres przygotowawczy i walko o "życie" aby sie załapać do Pucharów i kolejny eksperyment - "wierzę że się uda" tekst tygodnia, a na jakiej podstawie? na żadnej, no chyba tylko takiej że to Legionista, ale przecież myśl szkoleniowa polska tak przez Was wyśmiewana.
31577sobota, 13, kwietnia 2019 00:12
Senator
@Iocosus
No właśnie, właściwie można wprost napisać państwowe pieniądze.
Jest tu spore grono przeciwników utrzymywania klubów za pieniądze
mieszkańców danego miasta ( mowa oczywiście o zawodowym sporcie) Jeden Pan Zbyszek uważa że wszystko gra , ba tak trzeba.
@CTP
Ten argument do mnie przemawia, z drugiej strony osobiście wolałbym Niezgody, Wieteski i Szymańskich tylko czy nasz pion sportowy ich znajdzie bo na własnych wychowanków cały czas czekamy i doczekać się nie możemy.
31576piątek, 12, kwietnia 2019 23:01
CTP
@Vuko&Sagan
Ja muszę przyznać, że, o ile w przypadku Klafurica od początku nie wierzyłem w powodzenie tej jego "misji" i sprzeciwiałem się pozostawieniu tego trenera na następny sezon, o tyle w przypadku obecnego duetu mam uczucia mieszane. Wydaje mi się, że raczej sobie poradzą z utrzymaniem odpowiedniego poziomu gry Legii, mimo niewielkiego doświadczenia. Natomiast obydwaj są kompletnie nieznani w środowisku piłkarskim. Hasi sprowadził nam Moulina i VOO, Jozak sprowadził Remy'ego i Cafu a Sa Pinto Martinsa i Medeirosa. Kogo nam sprowadzi obecna dwójka trenerska? Obawiam się, że powtórzy się przypadek Magiery i przeróżnych wynalazków w rodzaju Necida czy Chukwu. A podobno już gdzieś tam się przebąkuje o przedłużeniu kontraktów niektórym piłkarzom, którym w czerwcu kończą się kontrakty.
31575piątek, 12, kwietnia 2019 19:51
Baron
Wywiad z Klafurićem - "w Legii nie dostałem wsparcia "

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/dean-klafuric-o-sytuacji-w-legii-warszawa-or-ekstraklasa/fx7m8mx
31574piątek, 12, kwietnia 2019 12:21
iocosus
Odpowiedź Radosława Kucharskiego w RDC na pytanie, czy Vuko na poważnie jest brany jako pierwszy trener w przyszłym sezonie: „Tak, zdecydowanie tak … jest jednym z kandydatów, ale to inny facet niż rok temu, … w tej chwili nie szukamy alternatyw … jesteśmy skupieni na wejściu w grę o Mistrza Polski”
https://www.rdc.pl/podcast/magazyn-sportowy-final-rundy-zasadniczej-lotto-ekstraklasy/
Można wnioskować, że o ile Vuko z Saganem doprowadzą drużynę do mistrzostwa to, ... pozostaną w grze?

###

Pośrednik to ma jednak klawe życie: „PZPN we wtorek opublikował zestawienie, z którego wynika, że kluby ekstraklasy oraz I i II ligi przez ostatni rok (od 1 kwietnia 2018 do 31 marca 2019) wypłaciły agentom w formie prowizji ponad 34 mln złotych.”
https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa/wisla-plock/prezes-wisly-plock-dane-prowizyjne-moga-szokowac-nie-zaluje-zadnej-wydanej-zlotowki/tckyf6n
Pośrednik sprowadza do klubu piłkarza – prowizja, sprzedaje z klubu piłkarza też prowizja, no jasne godny zarobek no bo przecież ile się przy tym trzeba napracować, ile potu wylać żeby jakiś szczaw z tobą właśnie podpisał umowę, żeby inni cię nie ubiegli, żeby rodziców zbajerować że ich pociecha tylko dzięki danej agencji podbije Europę, no i jakie układy trzeba mieć w klubach z ich prezesami, trenerami żeby te nadzieje próbować spełnić. Ile na bilety lotnicze trzeba wydać, jak wątrobę w zdrowiu zachować, żeby te koneksje podtrzymywać.
Piłka jest przepłacona, wiadomo, nie tylko u nas, ale wszędzie. Kto Mioduskim, Rutkowskim, Kuleszom zabroni wydawać ich własną mamonę w dowolny sposób, umawiać się z agentami na dowolny procent. Ale w takim już Płocku klub finansują i państwowa firma i samorząd miejski no i wtedy nie mogę się powstrzymać od refleksji że ci pośrednicy piłkarscy pięknie sobie żerują na tym przepłaconym futbolowym torcie.
yvComment v.2.01.1