A+ A A-

W tym miejscu chcielibyśmy prowadzić naszą futbolową rozmowę "na aucie", czyli dyskusję w tematach, które nie zostały uwzględnione w artykułach w innych działach. Zachęcamy do udziału w naszym swoistym "klubie dyskusyjnym"!

Trybuna jest wolna dla każdego, każdy ma prawo się wypowiedzieć, zabrać głos w dowolnym piłkarskim temacie, w poważnym lub w żartobliwym, ironicznym tonie, obowiązuje freestyle tylko z jednym zastrzeżeniem. Niech poziom wypowiedzi, dyskusji przełamuje stereotyp piłkarskiego kibica jako zacietrzewionego półmózga, pieniacza uzewnętrzniającego swoje frustracje, wylewającego jad i napinającego się dla samej napinki.

Gdy trzeba, spierajmy się, polemizujmy, brońmy własnych poglądów, przekonań, ale zawsze...

TRZYMAJMY POZIOM!

Twoja opinia

Nazwa uzytkownika:
Znaczniki HTML są dozwolone. Komentarze gości zostaną opublikowane po zatwierdzeniu. Treść komentarza:
Dyskusja (29095)
29095poniedziałek, 19, marca 2018 14:43
Zgred
@Monrooe

Ok. Rozumiem, ja być może wykonałem nadinterpretację...
Zatem dziękuje za to, że moje słowa nie zostały bez echa.
29094poniedziałek, 19, marca 2018 13:46
Monrooe
@Zgred

Wybacz, specjalnie adresowalem swoj wpis do konkretnej osoby. Jest to po prostu rozwinięcie naszej dłuższej dyskusji. Niestety nie mam czasu ostatnio jej prowadzić, dlatego użyłem czarnej -elki jako medium, które zapamięta moją myśl. Oczywiście, kazdy może się do niej odnieść po swojemu, ale wybacz, nie będę całej debaty powtarzał raz jeszcze.
29093niedziela, 18, marca 2018 20:14
CTP
Do sędziowania w wykonaniu tego pierdoły, to ja już dawno się przyzwyczaiłem. To jest po prostu Frankowski.
Natomiast, zrozumieć nie potrafię, dlaczego nie wyszliśmy takim samym ustawieniem jak z Lechią. Dlaczego znowu powtórzyliśmy te same błędy, co z Jagiellonią? Dlaczego na ławce zaczął mecz nasz najlepszy strzelec? Dlaczego zrezygnowaliśmy z bocznych pomocników na rzecz dwóch człapaków i jednego gościa z ADHD? Dlaczego dodatkowo do środka daliśmy dwóch mało zwrotnych pomocników, przez co Wisła mogła sobie grać tiki takę na naszej połowie?
Kurczę, już mi się wydawało po meczu z Lechią, że Jozak poszedł po rozum do głowy a wychodzi na to, że napalił się na te swoje 4-3-3 jak szczerbaty na suchary i będzie nas pewnie męczył aż przerżnie wszystko. Niech ci Arabowie jak najszybciej podpisują umowę z Legią, bo za chwilę potrzebna będzie kasa na nowego trenera.
29092niedziela, 18, marca 2018 19:47
Baron
Sorry ale ja takiego sędziowania z takimi przestojami to dawno nie widziałem, co to ma być?
29091niedziela, 18, marca 2018 18:34
CTP
Dobra! Ilekroć Jozak wystawi drużynę w tym idiotycznym ustawieniu bez nominalnych skrzydłowych i z napastnikami - emerytami, tylekroć ja bojkotuję oglądanie meczów. Szkoda mi nerwów...
29090sobota, 17, marca 2018 13:39
Zgred
@Monrooe

Trochę się wetnę Wink Zdanie o zarządzaniu klubem w moim przeświadczeniu jest kluczowe, a już dodanie o szybkości reakcji w związku z przepływem informacji - jest jak ABC ...biznesu.
To zdanie jest mądre w dwójnasób...otóż jest pewnego rodzaju "obnażeniem" pewnych sytuacji z przeszłości, oraz - co ważne, ważny kierunek na przyszłość.
Ja dostrzegam... Twoje pytanie w kategorii - (no cóż cynicznej troski) o zadania doradcy zarządu do spraw kluczowych i zupełnie nie potrafię rozumieć - tego cynizmu...Prowadzenie tzw. biznesów Wink a już biznesów PRAWDZIWYCH polega na "wyjściu z po za zaścianka" -wybacz pewnych swoich geszeftów, nawet w ciut większym układzie. Nie to, że dotykam Twoich doświadczeń działalności gospodarczych, ale ...troszkę poziomy mi nie pasują.

Wyłapywanie pewnych zdań z wywiadu, pod kątem swojej tezy - też do końca ładne nie jest...
Pozostaje z wiarą, że troska o Legię będzie dla Ciebie największą intencją.
29089piątek, 16, marca 2018 14:39
Monrooe
@ sektor212

"Bo zarządzanie klubem to dynamiczna sytuacja, trzeba szybko reagować, dlatego tak ważny jest przepływ informacji - mówi w "Chwili z..." na łamach "Przeglądu Sportowego" prezes i właściciel Legii Warszawa, Dariusz Mioduski."

Ciekawe jak owa "dynamika" pracy w klubie ma się do stanowiska doradcy zarządu do spraw kluczowych.... bo jakoś mi się to gryzie - nie sądzisz?
29088środa, 14, marca 2018 22:01
Baron
Ciekawy dzień, pojawiły się dwa oświadczenia: Legii Warszawa i Ekstraklasy S.A w odpowiedzi na publikację Gazety.
29087środa, 14, marca 2018 14:35
Senator
@Zgred
To jeszcze trochę potrwa. Biurokracja, biurokracja....
29086środa, 14, marca 2018 14:02
Zgred
Koparki odpalają silniki Wink - wreszcie chciałoby się powiedzieć

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/743126/legia-warszawa-wydzierzawi-od-miasta-4-hektary-ziemi-jego-zgoda-hanny-gronkiewic
29085środa, 14, marca 2018 09:30
dalkub
sektor - kluczowe jest tutaj rozumienie słowa "obecna na lotnisku........" czy chodzi o samoloty jakiejś linii lądujące w Warszawie, czy tez linię mającą nieco szersze powiązanie z lotniskiem
29084wtorek, 13, marca 2018 19:12
sektor212
"W najbliższym czasie Legia Warszawa powinna podpisać umowę sponsorską z jedną z linii lotniczych, która obecna jest na warszawskim Lotnisku im. Chopina" - podaje legia.net.

No, no zaczyna robić się ciekawie. Czyżby umowa sponsorska była by powiązana ze sprzedażą w pakiecie nazwy stadionu? Jeśli to nie plotka to Legia mogła by liczyć na ładny zastrzyk finansowy. Kiedy pojawi się pierwszy znaczący sponsor (mam na myśli znana marka na świecie) to o kolejne firmy zainteresowane współpracą może być łatwiej. Wychodzi na to, że spotkanie Miodzia z Ambasadorem Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce nie było wyłącznie towarzyskie. Prezes za pewne na spotkaniu przedstawił wizję rozwoju klubu i możliwości marketingowe Legii które ambasador przekazał dalej. Ciekawe jak przyszłe rozmowy potoczą się dalej. Czy uda się Legii zapiąć ten dość atrakcyjny deal? Oby tak się stało.
29083poniedziałek, 12, marca 2018 21:05
świrekwampirek
Kolego Sektor, owszem udawanie jest irytujące ale to raczej moda przyszła do nas z zgniłego zachoduWink niż my jakoś wybitnie propagujemy. To zjawisko wcale nie jest takie nowe tylko obecne czasy je bardziej uwypuklają. Mecze są coraz lepiej pokazywane z wielu kamer, do tego dochodzi jakość obrazu jak i obecnych telewizorów, precyzyjne zbliżenia i wszelakie slow motion. Obecne stadiony też pozwalają na dokładniejsze obserwowanie poczynań piłkarzy. A to że jest to ćwiczone to pewne, kiedyś już sporo lat temu chodził filmik z treningu chyba o ile pamiętam z Włoch gdzie był pokazany trening w symulce. Dla mnie najgorsi to klepnięci w bark padają trzymając się twarzy jak po ciosie Taysona, kiedyś przodowała w tym reprezentacja Brazylii.
29082poniedziałek, 12, marca 2018 20:04
Oley
odnośnie Sławka złotoustego i całej tej sytuacji, mamy z Mroovą podobne zdanie. Nadal twierdze, że gdyby to była stfuacja w polu karnym legii, a interweniującym nasz zawodnik, to kazaliby go dożywotnio zdyskwalifikować.
Mam jeszcze jedno spostrzeżenie, odnośnie antylegijnej kampanii, jaką obecnie uprawia c+. Mianowicie, po odejściu duetu twaro&stano, do prowadzenia tego "najważniejszego" studia pomeczowego "awansowała" żona jednego z najbardziej charakternych i posiadających największe cojones, piłkarza legii. Czy to nie jest "konflikt interesów" w tym konkretnym studio? Smile
29081poniedziałek, 12, marca 2018 19:07
dalkub
ja mam taką zasadę że zupełnie nie słucham tych tzw. dziennikarzy i komentatorów oraz ich gości tzw. ekspertów - po pierwsze mają problemy z językiem polskim po drugie zbyt często walą zwyczajne farmazony a już Wegrzyn czy Szymkowiak to zwyczajny dramat choć reszta nie jest lepsza. Oni pieprzą jak potłuczeni, cały ten pan Sławek to najczęściej działa na zasadzie, jak da się sędziego wytłumaczyć to tłumaczy - taka debilna lojalność środowiskowa. Podobnie działa to z komentatorami którzy są zblatowani z częścią zawodników, a niekiedy są to relacje łóżkowe.
Szczerze powiem najfajniej ogląda się mecz wtedy gdy w Polsce jest jakaś żałoba narodowa i nikt nie przeszkadza oglądać meczu w spokoju a słychać tylko doping ze stadionu.
Niestety na innych kanałach nie jest lepiej i dlatego nawet zmiana telewizji pokazującej ligę niewiele zmieni.
29080poniedziałek, 12, marca 2018 17:53
sektor212
KIEDY SKOŃCZY SIĘ SYMULOWANIE NA BOISKU

Tu na aucie ostatnio było dużo dyskusji a to czy WAR jest potrzebny czy nie, a to czy komentatorzy c+ lubią Legię czy nie zupełnie nie zwracając uwagi na coraz większe umiejętności aktorskie jeżeli chodzi o symulowanie fauli przez piłkarzy. Za ten stan rzeczy w dużej mierze odpowiadają sędziowie!!! Oraz przepisy faworyzujące piłkarzy udających poszkodowanych.
Ja osobiście już nie mogę patrzyć na te padolinki zawodników na murawę i zwijanie się z bólu jednocześnie kątem oka obserwujących reakcję sędziego. Jeżeli gra nie jest przerwana symulant nagle zdrowieje podrywa się i gra dalej. Ku… a normalnie cud!!! Chłop sam reanimował się w kilka sekund i jest zdolny do dalszej gry.

Ostatnio polskie aptekarskie sędziowanie jest dla mnie nie do przyjęcia które sprzyja coraz większemu udawania fauli przez piłkarzy. Co starcie zawodników o piłkę natychmiast gwizdany jest faul. Gra jest cały czas przerywana i w tym czasie podziwiamy zawodników dopadających do arbitra z pretensjami. Kiedyś tak zwana przebitka to była norma (nie mylić z nakładka) w walce o futbolówkę. Dziś zazwyczaj od razu gra jest przerywana, a wolnego przyznaje się tej drużynie której zawodnicy głośnie krzyczą z bólu. Właściwie kiedy gra toczy się w środkowej części boiska to zawodnicy nie mogą się dotknąć gdyż tylko jeden z nich poczuje ręką rywala na sobie to od razu pada rażony prądem i zaczyna się teatrzyk bólu. Jak oni wytrenowali się w tym turlaniu po murawie. Nie potrzebują dublerów (kaskaderów) gdyż sami potrafią bardzo widowiskowo przewracać się na murawę. Wydaje się że tzw. grymas twarzy po rzekomym brutalnym faulu ćwiczą co dziennie przed lustrem.

O dziwo przy stałych fragmentach gry walka wręcz (wzajemne trzymanie się) jest dozwolona w momencie walki o lepszą pozycje to w polu już nie. Ostatnio Pan Sławek zadziwił mnie, mówiąc NIE MOŻNA PRZECIWNIKA WYBLOKOWAĆ BEZ PIŁKI robiąc w ten sposób miejsc dla wbiegającego kolegi TO JEST KARNY. DOBRE NIE Smile Czyli jak napastnik ścigający się z obrońcą zabiegnie defensorowi drogę to sędzia powinien odgwizdać faul atakującego. Przecież ten zły napastnik uniemożliwił dalszą pogoń i odbiór piłki obrońcy blokując go. Kuźwa do czego zmierza te sędziowanie zabraniając coraz więcej. Piłka to gra kontaktowa gdzie walka o pozycję czy piłkę powinna być normalnością. Normalności proszę nie mylić z chamskim atakiem z tyłu na Achillesa, uderzenia łokciem w twarz czy złośliwe kopanie przeciwnika bez piłki.

Umiejętność taka jak wślizg boczny niedługo będzie rzadkością (a może nawet grą zakazaną) gdyż kiedy jeden z zawodników wślizgiem czysto trafia w piłkę i wybija ją drugiemu to zazwyczaj kończy się upadkiem zawodnika który był przy piłce. Takie interwencje ostatnio zawsze sędziowie interpretują jako faul. Piłkarz który traci piłkę pada akrobatycznie na boisko z odpowiednim wyuczonym krzykiem i po sprawie. Wiadomo, że arbiter ukarze tego piłkarza który interweniował wślizgiem. Przecież to oczywiste kiedy wślizgiem wyłuskasz piłkę rywalowi który był w biegu to on najnormalniej w świecie zaliczy glebę. Czy sama utrata równowagi i upadek to odrazu faul? I teraz nie ma podziwu nad doskonałą interwencja obrońcy tylko panowie w czerni po odgwizdaniu przewinienia zaczynają licytacje jaka kartka. A to czy wślizg był wykonany z nadmiernym impetem (spróbujcie wykonać ten element gry obronnej bez szybkość – chylę czoło dla tego który to wykona bez impetu) czy zawodnik celowo przerwał akcję – nie wślizg wykonał by przejechać się po murawie na tyłku. Wiadomo, że cel miał jeden skasować akcję rywala. Jednak dziś nie ma znaczenia czy trafił czysto w piłkę czy się spóźnił i naj normalniej w świecie wyciął rywala. Dziś na polskich boiska wślizg jest to gra niebezpieczna i koniec. Ja rozumie wykonać atak na piłkę wślizgiem z tyłu lub z przodu jest grą niebezpieczną i powinna być zabroniona. Ale z boku to zabijanie tej dyscypliny sportu.

Wszyscy podziwiamy ligą angielską właśnie za walkę. Jak możemy wymagać jej w ekstraklasie kiedy sędziowie nie potrafią odróżnić udawanych fauli od prawdziwych. Samym piłkarzom ich gra aktorska uchodzi zupełnie na sucho bez żadnych konsekwencji (no chyba że próbował padolinki w polu karnym). Ja naprawdę mam dość tego teatrzyku który uprawiają piłkarze. Czekam z niecierpliwością kiedy te aktorskie popisy zaczną być karane kartkami. Czekam kiedy nasi arbitrzy przestana być najważniejsi na boisku tylko pozwolą zawodnikom walczyć o piłkę bez ciągłego przerywania gry gdyż dwóch piłkarzy zderzyło się o siebie.
29079poniedziałek, 12, marca 2018 17:53
Mroova
PS

A karny dla Lecha absurdalny, ale zgodny z "powszechnie obowiązującymi w POLSCE interpretacjami" o tym absurdalnym "powiększaniu obrysu ciała". To jest jakiś absurd. Przepisy są jasne - uznajemy że celowo zagrał ręką (karny) czy nie było zamiaru zagrania piłki ręką (nie ma karnego). Guti (jak dla mnie) oczywiście nie miał zamiaru zagrać piłki ręką, i chciał uniknąć kontaktu. Jego obrót ciała też nie jest czymś nienaturalnym, żeby to podciągać pod chęć dotknięcia / zagrania piłki ręką. Ale te chore interpretacje z "powiększaniem obrysu ciała" prowadzą do takich sytuacji jak karny dla Lecha. Nie będę donosił i jechał po nazwiskach, ale niektórzy znani mi Lechici z dawnej Wiary Lecha też przyznawali w rozmowach na messengerze, że to nie powinno być gwizdnięte. Co tylko dobrze o nich świadczy.
29078poniedziałek, 12, marca 2018 17:46
Mroova
@dalkub, Senator & Co.

Jest prawda czasu i prawda ekranu ....

Pewnie i ja bym nie gwizdnął tego karnego. Ale tu nie chodzi nawet o to, czy w normalnym życiu i meczu należałoby to gwizdnąć. Tu chodziło o to, że ekspert "ekskatedralnie" mówił, że jak broniący nie trafił nogą w głowę to nie ma karnego, a jakby trafił w głowę to jest karny i tyle. A w momencie kiedy to mówił, powtórka z jakiegoś dzikiego kąta w dużym zwolnieniu akcji pokazywała, że noga ewidentnie miała kontakt z głową - tyle. Pokazywano to wcześniej kilka razy i to wcale tak nie wyglądało, tylko akurat ta jedna powtórka w mocno zwolnionym tempie z tego a nie innego ujęcia pokazywała kopnięcie w głowę. I ta konfrontacja "orzeczenia eksperta" z tym co było na ekranie wywołuje taką reakcję (przynajmniej moją - ryk śmiechu). Ja oglądając mecz nie miałem żalu o niepodyktowanie tego karnego. Teraz też się o to nie pultam. Ale widząc ten dysonans między pewnością siebie "Pana Sławka" w jednej sekundzie i totalnym jego zagubieniem i zablokowaniem w następnej, kiedy jego rozstrzygnięcie (przy założeniu że tak dzielimy włos na czworo, setna powtórka w zwolnionym tempie z dwudziestej kamery) uzasadniało podyktowanie karnego dla Legii - bezcenne. Ja też bez tej powtórki w zwolnionym tempie puszczonej w Lidze + Ekstra w życiu bym nie wpadł, że Rado został kopnięty w głowę.
29077poniedziałek, 12, marca 2018 17:12
Senator
@Dalkub
Zgoda.
Naprawdę przykre jest jak dziennikarze C+ co tydzień zmieniają zdanie i rzeczywiście wychodzi na to, że nie sytuacja a drużyna w której występuje zawodnik ma wpływ na ich interpretację.
Naprawdę osobiście nie mam awersji do żadnego z nich , dotyczy to również ekspertów z wyłączeniem pana M.
Słabe to jak cholera.
29076poniedziałek, 12, marca 2018 17:07
dalkub
piszę co jest wg. mnie karnym, nie wg. podręcznika czy czegoś tam. Ręka w polu karnym gdy zwiększamy objętość ciała, z wyjątkiem nastrzelenia reki z bliskiej odległości i nabicia jej sobie przy próbie wybicia piłki - tyle.
Na przykładzie - Pazdan i Lubin - karny - nie trafił w piłkę, ręce szeroko ustawione - sorry ale niestety. Ręka Kostewycza - karny łapy szeroko rozstawione. Karny dla Lecha - nie, ręka na ciele. Ręka Benatii w meczu juve - tot - nie przypadkowe nabicie na rękę przy własnej interwencji.
29075poniedziałek, 12, marca 2018 16:10
świrekwampirek
To kiedy jest w końcu prawidłowy karny za rękę? Kiedy zawodnik zrobi dwutakt czy postawi blok jak w siatkówce?
29074poniedziałek, 12, marca 2018 16:08
dalkub
Senatorze

dla Lecha nie było karnego gdyby nie ręka to zawodnik zaliczyłby klatkę lub szyję - sam bym sie instynktownie zasłonił. Dla Jagiellonii karny ewidentny według mnie.
29073poniedziałek, 12, marca 2018 15:52
Senator
@dalkub
Ok ja też. Natomiast dla Jagiellonii też byś nie gwizdał ? A karnego dla Lecha za rękę byś podyktował?
29072poniedziałek, 12, marca 2018 15:29
dalkub
Po obejrzeniu 12 powtórek nie gwizdnąłbym karnego dla Legii
29071poniedziałek, 12, marca 2018 10:47
Mroova
@Oley

No tak. Tak to jest, jak się ma tezę ("nie było karnego"), a potem wygłasza się pogadankę ze szczegółami bez obejrzenia dokładnie zdarzenia i powtórki pokazują dokładna zbieżność z opisem "co by było gdyby" i okazuje się, że jednak nie "gdyby", a było.... Tak, ta konsternacja i szybka zmiana tematu była mocno żenująca. Jakoś tak wyszło dużo gadania, tyle że bez puenty ....
29070poniedziałek, 12, marca 2018 09:36
świrekwampirek
Co do podwójnych standardów w c+ wczoraj mieliśmy wspaniały przykład podczas meczu Lech-Jagiellonia i dyskusji o nim w studio.
Przy stanie 2-1 dla Lecha należał się ewidentny karny dla Białegostoku, zamiast niego mieliśmy za chwilę wydumana 11 dla Poznania. Owszem gdzieś tam komentatorzy o tym wspomnieli ale jakby chodziło o źle wyrzucony aut. Nie było piłkarskiego Smoleńska, krzyczenia "nie zgadzam się", skandalu itp, itd. Ogólnie spoko luz.

No ale mamy jeden mały pozytyw, jednak mocne wypowiedzi Josaka i Vukovica wsparte oburzeniem kibiców Legii poskutkowały zupełnie innym komentarzem podczas meczu. Takim jakim powinien być czyli obiektywnym. W pewien sposób c+ tym się przyznało że już ostatnio przekroczyli granice przyzwoitości.
29069poniedziałek, 12, marca 2018 09:05
Oley
a ktoś oglądał wczoraj studio po meczu na c+?

złotousty Pan Sławek Smile wytoczył całą teorie na temat tego, że w sytuacji główki Rado w piątce, i za wysoko uniesionej nogi jest kwadratura koła... nooo, chyba, że jednak zawodnik został kopnięty, a przecież wszyscy znamy Rado i inaczej by zareagował (zapewne chodziło o bardziej intensywną manifestacje), gdyby został kopnięty... wiec skoro nie reagował, to nie został kopnięty i looz
po czym n-ta powtórka z n-tej kamery pokazała, że został kopnięty
i cisza...
Smile
są równi i równiejsi, jakby to nasz zawodnik kopnął np. napastnika lecha poznań i nie byłoby karnego, to chyba sam Boniek zadzwonił by do przewodniczącego KL (Mroova pozdrawiam Smile ), żeby przy zielonym stoliku zweryfikować wynik, jako walkower
ale... skoro to było na niekorzyść legionistów, to olewamy temat :/
29068poniedziałek, 12, marca 2018 02:07
Senator
Walles ok karny dla Juve niech będzie, ale kurde ja już przestaję bronić naszych sędziów. W meczu z Lechem w 25 minucie przecież powinien być ewidentny karny dla Jagi . Natomiast karny dla Lecha to jakiś niesmaczny żart. Gość przyciska rękę do ciała jak może, dostaje piłką z dwóch metrów a ci idici dyskutują karnego.
29067niedziela, 11, marca 2018 20:56
Mroova
@geo

To kwestia ocenna; zależy od tego, co dokładnie powiedziała dana osoba, musi być naprawdę ewidentne przekroczenie granic, inaczej zaraz jest krzyk, że się próbuje kneblować usta, ogranicza wolność wypowiedzi i krytyki. A jako rzecz ocenna, być może zostanie też oceniona.
29066niedziela, 11, marca 2018 20:53
Mroova
@Baron

Ok. Co do oceny faulu Domagoja się różnimy. To fakt. Co do reszty.... nie ma sporu między nami.
yvComment v.2.01.1