Legia - Górnik 2-1: Odwrócony

Choć Legia w rewanżu Pucharu Polski w Warszawie przegrywała po samobójczej bramce Hlouska, to jednak zdołała odwrócić wynik meczu i po golach Kucharczyka i Niezgody wygrała 2:1, tym samym awansując do finału Pucharu Polski rozgrywanego 2 maja na Stadionie Narodowym. Za rywala będzie miała Arkę Gdynia. Czy oprócz pucharowego rezultatu pod wodzą debiutującego trenera Deana Klafuricia wiosenny zły los Legii w lidze również został odwrócony?

Idealnie układały się dla Legii wyniki 31. kolejki sezonu. W piątek swój mecz przegrał Lech Poznań, a w sobotę Jagiellonia Białystok. Legia potrzebowała zwycięstwa nad Zagłębiem Lubin, by objąć prowadzenie w tabeli. Niestety nasza drużyna poszła w ślady konkurentów i również straciła komplet punktów.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej sezonu 2017/18 Legia pokonała Pogoń Szczecin 3:0. Bramowym łupem podzielili się Kasper Hämäläinen, Jarosław Niezgoda i Sebastian Szymański. Do fazy finałowej rozgrywek legioniści przystąpią z trzeciego miejsca w tabeli.

W pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Polski  Legia w Zabrzu zremisowała z Górnikiem. Strzelcami bramek Vesović i Kurzawa. Na razie wynik premiuje Legię do wizyty w maju na Stadionie Narodowym, ale rezultat może być zwodniczy i sprawa awansu rozstrzygnięta w pełni jeszcze nie jest. Czy w grze podopiecznych Jozaka nastąpił przełom, zaświeciło światełko, pojawiły się jaskółki zwiastujące poprawę gry? Na razie, póki co, pozostają pytania, a nie stwierdzenia.

W Wielką Sobotę Legia zmierzyła się w Gdyni z Arką. Niestety nasza drużyna kolejny raz rozczarowała, ponosząc dziesiątą porażkę w tym sezonie. W grze Legii nie widać postępu.

W ligowej tabeli Legia znów straciła dystans do Jagiellonii Białystok i jednocześnie poczuła na plecach oddech Lecha Poznań. W niedzielny wieczór nasza drużyna zmierzyła się w Warszawie z Wisła Kraków i zagrała bardzo słaby mecz, ulegając gościom 0:2. Wynik został ustalony już do przerwy.

W meczu 27. kolejki sezonu Legia zmierzyła się w Gdańsku z Lechią. Nasza drużyna odniosła wyraźne zwycięstwo i w tabeli zrównała się punktami z Jagiellonią Białystok. Autorami bramek dla Legii byli Jarosław Niezgoda, William Rémy i Michał Kucharczyk.

To był bardzo trudny mecz dla Legii i bardzo ważne zwycięstwo. W niedzielny wieczór nasza drużyna zmierzyła się w Warszawie z Lechem i wygrała 2:1. Szybkie prowadzenie zapewnił Legii Marko Vešović, a o zwycięstwie przesądził Michał Kucharczyk, skutecznie egzekwując rzut karny w 86. minucie meczu.

Przy przenikliwym zimnie Legia zmierzyła się z Jagiellonią w meczu, którego zwycięzca miał komfortowo ulokować się na fotelu lidera Ekstraklasy. Niestety gra Legii była jeszcze gorsza niż lutowa pogoda. Nasza drużyna uległa gościom 0:2, będąc zespołem słabszym w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła.

Trzeci ligowy mecz rozegrany w lutym przyniósł Legii pierwszą tej wiosny stratę punktów. W sobotni wieczór nasza drużyna zremisowała na wyjeździe z Cracovią 0:0.

W drugim ligowym meczu rozegranym po przerwie zimowej Legia odniosła drugie kolejne zwycięstwo. Tym razem nasza drużyna pewnie pokonała w Warszawie zespół Śląska Wrocław. Koncert gry dał zdobywca trzech bramek, Kacper Hämäläinen. Czwartą bramkę dorzucił Jarosław Niezgoda.

Zagłębie - Legia 2-3: Hitchcock!

Ogromne emocje towarzyszyły pierwszemu meczowi Legii po przerwie zimowej. Nasza drużyna wygrała w Lubinie 3:2, zdobywając decydującą bramkę w ostatniej akcji meczu, kiedy rzut karny wykorzystał Miro Radović. Wcześniej dwukrotnie bramkarza Zagłębia pokonał Jarosław Niezgoda.

W drugim meczu w ramach turnieju Florida Cup Legia poniosła drugą porażkę. Tym razem legioniści ulegli kolumbijskiej drużynie Atlético Nacional 0:2.

W pierwszym meczu turnieju Florida Cup Legia uległa ekwadorskiej drużynie Barcelona SC 2:3. Autorami bramek dla naszej drużyny byli Jarosław Niezgoda i William Rémy.

W ostatnim meczu w roku 2017 Legia zmierzyła się w Warszawie z Wisłą Płock. Wydawało się, że to wymarzona okzja, by legioniści zapewnili sobie prowadzenie w tabeli przed rundą wiosenną, ale nasza drużyny zawiodła i uległa gościom 0:2.

Legia Warszawa wsadziła w tym sezonie nastroje swoich kibiców do wagonika kolejki górskiej. Kilka dni po koszmarnym dole, jakim było ostateczne odpadnięcie z europucharów w dalekim Naddniestrzu, pociąg ruszył zupełnie nieoczekiwanie w górę po zwycięstwie nad liderem z Lubina. Potem był kolejny ostry zjazd z koszmarnym meczem we Wrocławiu i zwolnieniem trenera Jacka Magiery, po którym nastąpiło mozolne wspinanie się na górkę z nowym szkoleniowcem... by zaraz znów polecieć w odmęty rozpaczy po porażce w Białymstoku i klęsce w Poznaniu. Później znowu wspinaczka, kolejne zwycięstwa, nastroje budowane nawet mimo przegranej w Kielcach, zmarnowane fatalną postawą w Niecieczy i zaledwie punktem z dramatycznie słabą Sandecją. Teraz jesteśmy na fali wznoszącej, po dwóch kolejnych wygranych, ale utrzymanie tej tendencji nie będzie łatwe.

Po dwóch nieudanych meczach wyjazdowych Legia wróciła na swój stadion i odniosła przekonywujące zwycięstwo nad Bruk-Betem Termaliką. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Guilherme, Cristian Pasquato i Kasper Hämäläinen.

W meczu 18. kolejki Ekstraklasy Legia zmierzyła się w Niecieczy z Sandecją Nowy Sącz. Nasza drużyna zagrała słaby mecz i zremisowała dzięki bramce zdobytej w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Bramki dla Legii zdobyli Maciej Dąbrowski i Jarosław Niezgoda.

Krótko cieszyliśmy się z pierwszego miejsca w tabeli Ekstraklasy. W meczu siedemnastej kolejki sezonu nasza drużyna przegrała z Koroną w Kielcach i tym samym straciła prowadzenie na rzecz Górnika Zabrze. W emocjonującej rywalizacji z Koroną bramki dla Legii zdobyli Jarosław Niezgoda i Kasper Hämäläinen, ale gospodarze odpowiedzieli trzema golami i to oni zainkasowali komplet punktów.

Pierwszy raz w tym sezonie Legia objęła prowadzenie w tabeli Ekstraklasy. W meczu 16. kolejki nasza drużyna zmierzyła się z Górnikiem Zabrze i zwyciężyła 1:0, dzięki czemu wyprzedziła zabrzan w tabeli. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 84. minucie meczu Kasper Hämäläinen.