Legia - Wisła Płock 0-2: Nieudane zakończenie

W ostatnim meczu w roku 2017 Legia zmierzyła się w Warszawie z Wisłą Płock. Wydawało się, że to wymarzona okzja, by legioniści zapewnili sobie prowadzenie w tabeli przed rundą wiosenną, ale nasza drużyny zawiodła i uległa gościom 0:2.

Legia Warszawa wsadziła w tym sezonie nastroje swoich kibiców do wagonika kolejki górskiej. Kilka dni po koszmarnym dole, jakim było ostateczne odpadnięcie z europucharów w dalekim Naddniestrzu, pociąg ruszył zupełnie nieoczekiwanie w górę po zwycięstwie nad liderem z Lubina. Potem był kolejny ostry zjazd z koszmarnym meczem we Wrocławiu i zwolnieniem trenera Jacka Magiery, po którym nastąpiło mozolne wspinanie się na górkę z nowym szkoleniowcem... by zaraz znów polecieć w odmęty rozpaczy po porażce w Białymstoku i klęsce w Poznaniu. Później znowu wspinaczka, kolejne zwycięstwa, nastroje budowane nawet mimo przegranej w Kielcach, zmarnowane fatalną postawą w Niecieczy i zaledwie punktem z dramatycznie słabą Sandecją. Teraz jesteśmy na fali wznoszącej, po dwóch kolejnych wygranych, ale utrzymanie tej tendencji nie będzie łatwe.

Po dwóch nieudanych meczach wyjazdowych Legia wróciła na swój stadion i odniosła przekonywujące zwycięstwo nad Bruk-Betem Termaliką. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Guilherme, Cristian Pasquato i Kasper Hämäläinen.

W meczu 18. kolejki Ekstraklasy Legia zmierzyła się w Niecieczy z Sandecją Nowy Sącz. Nasza drużyna zagrała słaby mecz i zremisowała dzięki bramce zdobytej w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Bramki dla Legii zdobyli Maciej Dąbrowski i Jarosław Niezgoda.

Krótko cieszyliśmy się z pierwszego miejsca w tabeli Ekstraklasy. W meczu siedemnastej kolejki sezonu nasza drużyna przegrała z Koroną w Kielcach i tym samym straciła prowadzenie na rzecz Górnika Zabrze. W emocjonującej rywalizacji z Koroną bramki dla Legii zdobyli Jarosław Niezgoda i Kasper Hämäläinen, ale gospodarze odpowiedzieli trzema golami i to oni zainkasowali komplet punktów.

Pierwszy raz w tym sezonie Legia objęła prowadzenie w tabeli Ekstraklasy. W meczu 16. kolejki nasza drużyna zmierzyła się z Górnikiem Zabrze i zwyciężyła 1:0, dzięki czemu wyprzedziła zabrzan w tabeli. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 84. minucie meczu Kasper Hämäläinen.

Legia podtrzymała zwycięską passę i utrzymała się na drugim miejscu w tabeli, jeden punkt za Górnikiem Zabrze. W meczu piętnastej kolejki sezonu nasza drużyna pokonała w Szczecinie Pogoń 3:1. Bramki dla Legii zdobyli Łukasz Broź i Thibault Moulin, a trzecia bramka padła po samobójczym strzale Laszy Dwaliego.

Legia wygrała trzeci kolejny ligowy mecz i awansowała na drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy. W meczu czternastej kolejki nasza drużyna pokonała Arkę Gdynia 2:0. Bramki dla Legii zdobyli Jarosław Niezgoda i Michał Kucharczyk.

Legia wygrała drugi wyjazdowy mecz w tym sezonie. W meczu trzynastej kolejki nasza drużyna wygrała w Krakowie z Wisłą 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Jarosław Niezgoda.

Po dwóch wyjazdowych porażkach Legia wróciła na swoje boisko i wygrała. Nasz zespół pokonał Lechię Gdańsk. Rozstrzygającą bramkę zdobył już w 8. minucie meczu Jarosław Niezgoda.

Polska zagra w finałach mistrzostw świata! W ostatnim meczu eliminacji nasza reprezentacja pokonała Czarnogórę 4:2. Polacy szybko objęli prowadzenie 2:0, w drugiej połowie wypuścili to prowadzenie z rąk, ale w końcówce meczu zdobyli dwie bramki i przypieczętowali awans. Bramki dla Polski zdobyli Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki i Robert Lewandowski. Czwarta bramka była trafieniem samobójczym.

Polska rozgromiła Armenię w przedostatnim grupowym meczu eliminacji do mistrzostw świata. Trzy bramki zdobył Robert Lewandowski, po jednej dołożyli Kamil Grosicki, Jakub Błaszczykowski i Rafał Wolski. Naszych reprezentantów czeka teraz decydująca rywalizacja z Czarnogórą w najbliższą niedzielę.

W swoim jedenastym ligowym meczu w tym sezonie Legia poniosła piątą porażkę. Nasza drużyna rozegrała bardzo słaby mecz i wysoko przegrała w Poznaniu z Lechem.

Legia poniosła czwartą ligową porażkę w sezonie. W niedzielny wieczór nasza drużyna przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 0:1, tracąc gola w 87. minucie meczu.

Legia odniosła pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego szkoleniowca. W niedzielny wieczór nasza drużyna pokonała Cracovię 1:0. Zwycięską bramkę w 72. minucie meczu zdobył Thibault Moulin.

Legii nie udał się powrót do ligowej rywalizacji po przerwie reprezentacyjnej. W meczu 8. kolejki Ekstraklasy nasza drużyna przegrała we Wrocławiu ze Śląskiem 1:2. Legia prowadził do przerwy po bramce Jarosława Niezgody, ale po przerwie Arkadiusza Malarza dwukrotnie pokonał Marcin Robak.

Reprezentacja Polski wykonała zadanie i w kolejnym meczu eliminacji do mistrzostw świata pokonała w Warszawie Kazachstan 3:0. Bramki dla naszej reprezentacji zdobyli Arkadiusz Milik, Kamil Glik i Robert Lewandowski.

Trwa zła passa polskiej piłki. Po tym jak z europejskich pucharów w komplecie odpadły kluby Ekstraklasy, bolesny cios przyjęła również reprezentacja. W piątkowy wieczór w Kopenhadze Polska nie miała szans w rywalizacji z Danią. Podopieczni Adama Nawałki nadal są w komfortowej sytuacji w walce o awans do mistrzostw świata, ale margines błędu jest już niewielki.

W niedzielne popołudnie w Warszawie Legia musiała zmierzyć się z niepokonanym przed tą kolejką liderem tabeli, Zagłębiem Lubin, oraz gniewem trybun własnego stadionu, które nie mogły wybaczyć legionistom przebiegu dwumeczu z Sheriffem Tiraspol. Na przekór okolicznościom Legia wygrała 2:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Armando Sadiku i Sebastian Szymański.

Koniec przygody Legii z europejskimi pucharami w tym sezonie. W rewanżowym meczu czwartej rundy kwalifikacyjnej do Ligi Europy nasza drużyna zremisowała na wyjeździe z Sheriffem Tiraspol 0:0 i odpadła z rywalizacji. W meczu, w którym należało za wszelką cenę strzelić gola, Legia nie była w stanie stworzyć sobie praktycznie ani jednej sytuacji strzeleckiej.