• Zgred
Liga Światowa 2017 - Game Over Polska - USA 1:3 (31:29, 17:25, 25:27, 20:25) Reprezentacja Polski nie zagra w Final Six tegorocznej Ligi Światowej. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego pogrzebali nadzieje na awans po przegranej 1:3 ze Stanami Zjednoczonymi w Łodzi. Prawdę mówiąc wynik powinien być inny, chodzi mi o seta pierwszego, w którym Amerykanie oddali nam prawie połowę punktów strzelając zagrywkami po autach, czy taśmie...a i tak nie potrafiliśmy tego seta wygrać w sposób przekonujący. Co nam rozdali w następnych setach z nawiązką odebrali. Żal było patrzeć na nerwowe poczynania siatkarzy gdyż chwilami bliżej w oglądzie, w ocenie było do siatkówki plażowej... Liczba błędów własnych we wszystkich elementach sztuki grania mogła przerażać, tym bardziej, że dotyczyło to pełnego zestawu zawodników, zarówno starszych jak i młodszych - szóstkowych i rezerwowych. Nie da się wygrywać nie mając liderów, którzy potrafiliby dźwignąć stres, wprowadzić w ważnych momentach spokój połączony z umiejętnościami. Smutne to, ale niestety prawdziwe i nie chodzi li tylko o to ostatnie starcie. Zastanawiać bowiem musi fakt iż przegrywamy z bardzo odmłodzonymi drużynami zarówno Rosji jak i Stanów Zjednoczonych, nawet Bułgarii czy Iranu... Nie chcę się pastwić bezpośrednio dotykając nazwisk siatkarzy dlatego wklejam link z bardzo osobliwym zestawieniem oddającym przyczyny porażki : https://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/693559/ls-2017-mecz-autow-bledy-pograzyly-polakow-w-spotkaniu-z-usa No cóż...jesteśmy w miejscu w którym jesteśmy ale z całą pewnością nie jest to miejsce w górnej części światowej siatkówki... Gdzie tu ratunku szukać kiedy nawet @iocosusowe "czary -mary" i zaklęcia działać już przestały... Dobrze nie jest, a zaczynają nieśmiało dobiegać "przekazy" o metodach pracy sztabu szkoleniowego..pod ewentualne wyciągnięcie wniosków z przygotowań powiedział między innymi kapitan M.Kubiak. Przed nami impreza docelowa czyli Mistrzostwa Europy, trzeba połączyć wszystkie siły aby po ostatnim meczu tego turnieju - nie pisać w podobnych nastrojach jak dzisiaj.
This is a comment on "Liga Światowa 2017"