A+ A A-

Jihadem w czarną-eLkę

W niedzielę 12 listopada 2017 roku strona czarnej-eLki stała się obiektem ataku hakerskiego. Zamiast  futbolowego pitolenia pojawiły się islamskie zawodzenia.  W związku z powyższym  poniższych iocosusowych słów kilka  w temacie.

 

W czasie gentlemanów.pl zapodają: „Gentleman nie rozmawia o polityce i religii! Kwestia tego, czy powinno się rozmawiać o polityce i religii, jest kontrowersyjna i właśnie o to chodzi. Niejedno towarzystwo „pożarło” się już dyskutując na te tematy, ale też na wiele innych. Ta zasada powinna brzmieć nieco inaczej, ale jej sens będzie ten sam: w towarzystwie nie poruszaj kontrowersyjnych tematów, jeśli istnieje ryzyko doprowadzenia do kłótni.” No cóż, nam w naszym kibicowskim towarzystwie zda się nie raz bliżej do zagrodowej swarliwej szlachty niż do dystyngowanych, kreatorów savoir-vivre’u, ale też siląc się na sztukę (dyskutowania, polemizowania), zachowując przy tym kulturę (zachowania), powyższe przytoczone zasady z mozołem, uparcie staraliśmy się na czarnej- eLce wcielać w życie, nawołując i dopraszając się do skupienia się li tylko na futbolowym bądź sportowym dyskursie.

Zasada i odwołanie pozostają niezmienne, aktualne, ale w życiu jak to w życiu, gdy góra nie chciała przyjść do Mahometa, to Mahomet przyszedł do góry, no może do pagórka, jakim jest w necie czarna- eLka. No więc przyszedł i bezceremonialnie nas zhakował. Tak jakby tym samym odpowiedział na płynące właśnie spod Stadionu Narodowego w Warszawie wezwanie „My chcemy Boga”, tylko że tak jakby trochę adresy pomylił… A może jednak w intencji narodowego święta i nie pomylił.

Wszak „ojcowie założyciele” strony, w tym i niżej podpisany, dobitnie i wyraźnie dopominali się żeby propagowania Boga właśnie proroka Mahometa wśród kibicowskich szeregów zaprzestać. Powoływanie się na muzułmańskie atrybuty wyznawanej wiary, utożsamianie się poprzez nie jako wyraz analogicznego własnego fanatycznego oddania sprawie i własnym przekonaniom to, subiektywnie dowodziłem, wyraz kompletnego braku wyobraźni, a mniej parlamentarnie i nie przejmując się poprawnością polityczną - wyraz bezrefleksyjnej głupoty. A przecież coś takiego na Ł3 właśnie miało miejsce.

Zatem może i Mahomet w imieniu swojego Boga chciał nas na czarnej-eLce za sprzeciwianie się onegdaj promowaniu takich praktyk ukarać.

Pal diabli co przyświecało tym którzy czarną-eLkę zhakowali, z chrześcijańskim miłosierdziem pozdrawiam wszystkich którzy kiedyś byli na legijnym jihadzie, a obecnie dumnie maszerowali na marszu niepodległości.

Dyskusja (8)
1środa, 22, listopada 2017 21:05
Zbyszek
@Iocosus.
Z przesłaniem się zgadzam,ba, mocniejszych słów bym pewnikiem użył. Tylko wybacz,ale ja nie znając języka,a pewno, był to angielski ,nie byłem w stanie zrozumieć co ten,albo ci, którzy zatrzasnęli stronę napisali. W niedzielę po południu zawiadomiłem o ekscesie Naczelnego,ale i on ograniczył się do stwierdzenia,że był to włam. Trochę mało. Aczkolwiek mnie się wydaje,że atak przyszedł z zagranicy.Konkretnie z Libanu. Gdyby tak było, to by oznaczało,że strona robi międzynarodową karierę i jest znana hen poza granicami kraju. I następnym razem oświadczam,że najpierw powiadomię ABW.
Natomiast czy atak miał związek z naszymi, pożal się Boże dżihadzistami to tego ja nie wiem,aczkolwiek wątpię. Bo trzeba się zgodzić z prokuraturą,że oni nie wiedzieli co czynią. I znowu trudno się nie zgodzić z nazwaniem takiego posługiwania się słowami , hasłami, znaczeniami , których się kompletnie nie rozumie - głupotą i nieuctwem.Lecz to powoli staje się normą.
Ludzie mądrzy zamknęli się w swoich pałacach mądrości,jak w wieżach z kości słoniowej,a rządy na stadionach i na ulicach zostawili bezczelnej , durnej i prymitywnej tłuszczy. Takich czasów dożyliśmy.Pozdrawiam.
2czwartek, 23, listopada 2017 02:14
Senator
@Zbyszek
rządy na stadionach i na ulicach zostawili bezczelnej , durnej i prymitywnej tłuszczy
Też tak to niestety widzę.
Boli mnie szczególnie że na stadionach podoba się to ludziom z pewnym autorytetem. Np wczorajsze wpisy byłych prezesów Legii o walkowerach. Może się to nie podobać i warto dyskutować ale tu było jasne opowiedzenie się po jednej stronie tej o której wspominasz, a ja cytuję.
3czwartek, 23, listopada 2017 23:33
iocosus
Nie dojdziemy do tego kto nas zhakował, w ABW nie wierzę to znaczy mniemam że odnotowanie w statystykach takiego ataku hakerskiego by pozostało jedynym śledczym efektem.
Co mną powodowało do napisania kilku słów, to jedynie kwestia że ten kto nas zhakował posłużył się „islamskimi narzędziami” – odwołał się do libańskiej proweniencji, zapodał jakiś „śpiew muzeina”. Kto nieważne, nie mam zielonego pojęcia kto to zrobił, istotne że posługując się takimi a nie innymi narzędziami odwoływał się, promował, propagował na swój sposób przez siebie rozumiany „jihad”.
Na Ł3 promuje i propaguje się „fanatyzm – odbijający się szerokim echem” i kilka lat temu, całkiem nie tak dawno ten fanatyzm odbijał się głoszonym wszem i wobec z Łazienkowskiej hasłem „jihadu”, czyli posłużył się również „islamskim narzędziem” jako godnym i adekwatnym odwołaniem do prezentacji własnego fanatycznego oddania wyznawanym poglądom, przybieranym postawom.
„Jihad” jako fanatyczna wojna religijna z wartościami Zachodu i w której w imię Allacha giną bezbronni ludzie, chyba nie zasługuje na wywyższanie i gloryfikowanie, mam nadzieję że Europejczyk obojętnie z jakiego kraju by pochodził i obojętnie jakie poglądy by wyznawał to w tym jednym jest zgodny.
Jeżeli ktoś bezwiednie i bezrozumnie posłużył się wpierw hasłem „jihadu” a obecnie stroi się w zbroję „krzyżowca” stojącego na przedmurzu chrześcijaństwa w obronie przed islamem i głośno krzyczy i wznosi na sztandarach „my chcemy Boga” to czyż nie ma lepszego dowodu na jakie manowce głupoty może prowadzić bezrefleksyjny fanatyzm.
Nieważne czy na „jihadzie” czy na „krucjacie” liczy się to by niczym stado baranów iść za tymi którzy nadają ton i wyznaczają kierunek marszu, taka jest funkcja fanatyzmu.
Można być wiernym kibicem Legii, żyć tym co związane ze słowem „Legia”, poświęcać na to swój czas, własną energię, zaangażowanie, można nawet określać siebie z tych powodów „kibicowskim fanatykiem”, ale jeżeli ktoś z fanatyzmem utożsamia się bez cudzysłowu, jeżeli nie myśli nad tym co w danej chwili robi, lub w czym akurat uczestniczy to niech baczy czy aby bezrefleksyjnie nie daje się wodzić za nos swoim wodzom. Im ślepo poddańcza armia fanatyków jest potrzebna do realizacji własnych celów, ambicji.

To tylko chciałem przekazać słysząc jakiegoś muzeina na czarnej elce i przypominając sobie zarazem nasz swojski „legijny jihad” a to wszystko na dodatek po 11 listopada..

Pamiętacie muppety, a wśród nich Zwierzaka? On powtarzał: „Myśleć, zwierzak, myśleć, bzzźzbz!”
4piątek, 24, listopada 2017 23:53
Senator
Brawo Iocosus , samodzielne myślenie przeszkadza , lepsza masa.
A i jeszcze sobie przypominam tych wszystkich "myślących " w koszulkach z wiadomym napisem. Brrry Sad
5sobota, 25, listopada 2017 19:08
CTP
Dla każdego, kto na tym się zna, doszukiwanie się jakichś spisków w tym ataku jest, delikatnie mówiąc, komiczne. Smile Już pierwszy rzut oka na http://czarna-elka.pl/administrator/ wystarczy, aby stwierdzić, że c-elka "chodzi" na popularnym CMS-ie pt. Joomla. I jest to Joomla w wersji 1.x (najnowsza w wersji 3.8.2 ma zupełnie inny panel logowania) - wybitnie dziurawa a przez to bardzo podatna na hakerskie ataki. Nie jest to żaden spisek, tylko po prostu hakerskie "harvestery" (takie boty przeszukujące sieć, najczęściej zainstalowane na rosyjskich serwerach-zombie) akurat natrafiły na ten portal. Niestety, mam smutną wiadomość: takie włamanie jest zapisywane do bazy danych, którą hakerzy wymieniają się między sobą, więc możecie panowie redaktorzy spodziewać się kolejnych ataków.
6sobota, 25, listopada 2017 23:52
gawin76
Joomla 2.5.22
7niedziela, 26, listopada 2017 09:47
CTP
@Gawin
Miałem na jednym ze swoich serwerów Joomlę 3.4.x. I też miałem kilka włamań. Nie były tak spektakularne jak tutaj, hakerzy chcieli tylko zrobić z mojego serwera serwer-zombie rozsyłający spam. Zorientowałem się, gdy moje IP trafiło na jedną z czarnych list i ludzie zaczęli mnie informować, że moje maile są odrzucane. Po długim googlowaniu okazało się, że w tym CMS-ie jest potężna dziura, która umożliwia zakładanie kont administracyjnych na Joomli. Wywaliłem to gówno z serwera i mam teraz święty spokój.
Nad tymi open-source-wymi wynalazkami najczęściej pracują przypadkowi programiści, którzy generalnie nie mają wielkiego pojęcia o bezpieczeństwie. W teorii powinno być robione "review" przez tzw. community ale w praktyce wszyscy to olewają, bo nie mają czasu / ochoty.
Wam radzę poważnie pomyśleć nad jakimś rozwiązaniem dedykowanym. Serwis nie jest szczególnie skomplikowany pod względem funkcjonalnym, więc dużo roboty nie będzie.
8niedziela, 26, listopada 2017 11:08
iocosus
@ CTP
Zostawmy spiski specjalistom i ich komisjom Wink nie czuję się do tego powołany ani predysponowany, powtarzam, nie jest ważnym kto, istotne czym się posłużył. Być może masz rację, dopuszczam że ten kto zapodał nam zawodzenie muzeina nawet słowa po polsku nie rozumie i być może trafił tu „czesząc” net, ale to i tak nie zmienia nawet przecinka w tym co napisałem.

Twoja opinia

Nazwa uzytkownika:
Znaczniki HTML są dozwolone. Komentarze gości zostaną opublikowane po zatwierdzeniu. Treść komentarza:
yvComment v.2.01.1