| TABELA 2025/26 | ||
| 1. | Geko | 163 |
| 2. | 1313 | 151 |
| 3. | Walles | 150 |
| 4. | Senator | 149 |
| 5. | Zbyszek | 141 |
| 6. | Chłodnym Okiem | 127 |
| 7. | gawin76 | 124 |
| 8. | Iocosus | 118 |
| 9. | Lasica | 116 |
| 10. | Bartłomiej | 64 |
Zasady typera czarnej-eLki
Zasady naszego typera są bardzo proste. Typujemy wyniki meczów ekstraklasy w postaci wyniku bramkowego.
1. Prawidłowy typ bramkowy - 2 punkty
2. Prawidłowo wskazany zwycięzca lub remis – 1 punkt
Typowanie odbywa się w rubryce 'typer'. Typujemy całą kolejkę do godziny rozpoczęcia pierwszego meczu, co ogromnie ułatwia pracę osobie prowadzącej punktację (Senator).
Dopuszcza się typowanie poszczególnych meczów osobno, gdyby ktoś z różnych przyczyn nie miał możliwości typowania w piątek. Jedno zastrzeżenie - typ musi się pojawić przed godziną rozpoczęcia meczu. Jest jednak prośba, by uczestnicy starali się nie korzystać z takich możliwości zbyt często.
Można oczywiście typować kolejkę również wcześniej w rubryce " typer " lub przesłać typy na adres mailowy redakcji.
Zabawa ma wyłonić mistrza typerów czarnej-eLki danej rundy i całego sezonu. Mistrzem zostanie ten z uczestników, który zgromadzi największą liczbę punktów w rundzie jesiennej (mistrz jesieni), w rundzie wiosennej (mistrz wiosny) i oczywiście łącznie (mistrz sezonu).
Nagrody:
Koszulka meczowa dla mistrza sezonu
Nagrody dodatkowe:
Te mogą pojawić się w każdej chwili. Nagrodę dodatkową otrzymuje ten, kto w danej kolejce wskaże prawidłowo siedmiu zwycięzców (lub remisy) bądź sześciu - jeżeli jednocześnie pod dwa prawidłowe typy bramkowe.
W przypadku kiedy w danej kolejce uda się to co najmniej dwóm typerom nagrodę otrzyma ten, który: a) zgromadził więcej punktów, b) w przypadku równej ilości punktów typował pierwszy.
Inne uwagi:
W przypadku odwołania meczu zmiany jego wyniku przez organa do tego powołane, typy za ten mecz zostają anulowane i nie będą brane pod uwagę.


Piast Gliwice - Lechia Gdańsk X
Korona Kielce - Pogoń Szczecin 2
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 1
Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 1
Lech Poznań - Wisła Kraków X
Górnik Łęczna - GKS Bełchatów 2
Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków X
Wydaje się, że Cracovia jakieś punkty w końcu zdobędzie
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 2
Podparłbym to remisem ale nie można więc 2
Korona Kielce - Pogoń Szczecin X
Niby bardziej goście ale ...
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1
Chciałbym bardzo ale czy się sprawdzi ?
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów X
Polubowny remis. Powiedzmy 0:0
Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 1
Znów mam zagwozdkę. Stawiam na gospodarza ale bez przekonania
Lech Poznań - Wisła Kraków 1
Chyba jedyny pewniak. W lidze nie dadzą ... jak w pucharach
Górnik Łęczna - PGE GKS Bełchatów X
Znów masz babo placek. Jak nie wiesz na kogo postawić stawiaj na remis
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 2
Korona Kielce - Pogoń Szczecin 2
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 1
Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 1
Lech Poznań - Wisła Kraków 1
Górnik Łęczna - GKS Bełchatów 2
Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków 1
( Jeśli zagra Quintana to Jaga zainkasuje trzy punkty. A wtedy coraz ciemniej będzie nad trenerem Podolińskim...)
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk x
( "Piastunki" fatalnie się prowadzą, ale... w Lechii zaczynają puszczać nerwy... zobaczymy z jakim efektem )
Korona Kielce vs. Pogoń Szczecin 2
( Rok temu stawiałem na PBB, tym razem "faworytem" jest Korona. Ciekaw jestem czy z podobnym skutkiem. )
Legia Warszawa vs. Górnik Zabrze 1
( Pierwsza jedenastka gospodarzy rozrasta się poza jedenastkę, a to oznacza coraz silniejszą "ekipę ligową")
Podbeskidzie Bielsko-Biała vs. Ruch Chorzów 1
( Górale trafiają na "eRkowców", którzy myślami są w Danii, to się musi udać. )
Śląsk Wrocław vs. Zawisza Bydgoszcz 1
( Zawisza jest jakiś taki... nieogarnięty, chyba jeszcze nie poznali się za dobrze. Mam obawy co do tego projektu. )
Lech Poznań vs. Wisła Kraków 1
(Wisła wygląda bardzo źle, a Lech chyba znów gra o życie swojego Rumaka)
Górnik Łęczna vs. GKS Bełchatów 2
( Cztery punkty, a gra wcale do mnie nie trafia. Bełchatów zweryfikuje możliwości Łęcznian)
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 2
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 2
Korona Kielce - Pogoń Szczecin 2
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 1
Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 1
Lech Poznań - Wisła Kraków 1
Górnik Łęczna - GKS Bełchatów X
Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków X
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 2
Korona Kielce - Pogoń Szczecin 2
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 1
Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 1:1
Lech Poznań - Wisła Kraków X
Górnik Łęczna - PGE GKS Bełchatów X
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1
Korona Kielce - Pogoń Szczecin X
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 1
Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 1
Lech Poznań - Wisła Kraków x
Górnik Łęczna - PGE GKS Bełchatów 2
Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków 1
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 2
Korona Kielce - Pogoń Szczecin X
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 1
Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 1
Lech Poznań - Wisła Kraków 1
Górnik Łęczna - PGE GKS Bełchatów X
Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków 1
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk x
Korona Kielce - Pogoń Szczecin 2
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 1
Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 1
Lech Poznań - Wisła Kraków x
Górnik Łęczna - PGE GKS Bełchatów 1:1
Jagiellonia - Cracovia 1:1
Piast - Lechia 2
Korona - Pogoń 2
Legia - Górnik Z 1
Podbeskidzie - Ruch 1
Śląsk - Zawisza 1:1
Lech - Wisła x
Górnik Ł - GKS x
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk X
Korona Kielce - Pogoń Szczecin X
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 1
Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz X
Lech Poznań - Wisła Kraków 1
Górnik Łęczna - PGE GKS Bełchatów X
Ja na Pasy stawiać się boję. Czy to przez brak farta, czy brak umiejętności, ale zawsze czegoś braknie. W Jagę jednak też nie za bardzo wierzę, więc postawię na polubowny remisik
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 2
A co tu dużo pisać? Lechia ma fajnych rywali - akurat na zgranie składu.
Korona Kielce - Pogoń Szczecin 2
Od zwolnienia Ojczyńskiego Korona jest dla drużyną mdłą i bezpłciową, więc nie ma co się zastanawiać.
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1
I będę na stadionie pilnował, żeby mi tego typu nikt przypadkiem nie popsuł!
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 2
Ruch podmęczony, a PBB nie takie strasznie słabe.. Postawię jednak na naszego europejskiego reprezentanta
Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 2
Śląsk jest bardzo chimeryczny jak na mój gust, więc nie będę liczył na nagłe górne ekstremum ich formy. Stawiam na dość mocną i równą Bydgoszcz
Lech Poznań - Wisła Kraków 1
Ooo! Już hicior? No cóż.. Lech raczej nie powinien się oszczędzać tylko wygrać. Może nie spektakularnie, ale jakieś :0 wyciągnie.
Górnik Łęczna - PGE GKS Bełchatów 1
Drugi ciekawy mecz w jednej kolejce! Stawiam na ciut mocniejszy w mojej opinii Górnik, ale sam mecz może być ciekawy
Jasny więc jest ,że odpowiedni zapis znajdzie się w regulaminie.
Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk
Korona Kielce - Pogoń Szczecin
Legia Warszawa - Górnik Zabrze
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów
Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz
Lech Poznań - Wisła Kraków
Górnik Łęczna - PGE GKS Bełchatów
Moja wina polegajaca na niechlujnosci. Dwójkę Jagi zapisałem tak niewyraźnie,że później odczytałem jako jeden. Korekta będzie o ile już sir Gawin nie poprawił. Przepraszam.
Drobna reklamacja, trafiłem Bełchatów, Lechię i Jagielonię ,plus 1 pkt. z 1 kolejki w sumie 4 pkt.
Dzięki dzisiejszym trzem punktom Lasica dołączył do QD i didasa którzy zdobyli po 6 punktów. To najlepszy wynik w tej kolejce. Warto jeszcze zauważyć 5 punktów 1313.
Ale Górnik stopniowo przenosił ciężar gry na połowę Lecha. Rzucali dużo dośrodkowań, próbowali strzałów, wreszcie w drugiej połowie wyrównali na 1:1 i tak już zostało. Lech jeszcze podniósł się w końcówce po wprowadzeniu Hamalainena i Lovrencsicsa, ale remis IMO w pełni zasłużony.
Pisaliśmy tu, że Cracovia gra taktycznie trochę inaczej niż większość polskich drużyn, ale i Górnik wyróżnia się pod tym względem. Przecierałem oczy ze zdumienia, obserwując grę Augustyna jako lidera środka obrony Górnika (Danch przesunięty do pomocy obok Sobola), naprawdę bardzo dobry mecz w jego wykonaniu. Szykuje się ciekawy meczyk za tydzień.
Zawisza- Jaga 1:3 tu dwójka didas i WielkieLegiony po punkcie.
A-c10 wiadomo inaczej nie mógł typował swoich.
Meczu nie widziałem więc nie wiem czy tacy dobrzy czy Śląsk padaka.
Tak czy sią po punkcie zdobywają: Oliver,1313,Pancz,didas Czarny Elf, ave i QD.
Edit: Napisałem, że Pogoń mnie nie przekonuje, no to chyba przekonała, zresztą Śląsk też wygląda na przekonany.
Zajac ponownie nie zawiódł, a mnie Senator dopisał punkcik.
Fajna ta nasza E-klapa, może nie za silna, ale na pewno zabawna
Ps
Liderem beniaminek ze Ślusarskim. Boki zrywać !
Ariel strzelił piękną bramkę, ale sędzia uznał, że jeden z jego kolegów był na spalonym i stojąc 17m od bramkarza przeszkadzał mu
W trwającym obecnie meczu w Gdańsku również wszystko wskazuje że wygra faworyt po 30 minutach prowadzi Lechia jeden do zera.