A+ A A-

Legia - Piast 1-2: Nie dzielić skóry na niedźwiedziu

Wyniki 26. kolejki sezonu układały się po myśli Legii i wydawało się, że nasza drużyna uczyni kolejny krok w stronę mistrzostwa Polski. Niestety Legia przegrała i w dodatku skomplikowała sobie sytuację personalną w perspektywie ważnego meczu z Lechem w Poznaniu, tracąc Kanté i Wszołka. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Antolić.

Czytaj więcej

Lechia - Legia 0-2: Demonstracja siły

Legia w pełni zrewanżowała się Lechii Gdańsk za jesienną porażkę w Warszawie. W meczu 25. kolejki sezonu nasza drużyna pewnie zwyciężyła w Gdańsku. Bramki dla Legii zdobyli Wszołek i Cholewiak.

Czytaj więcej

Legia - Cracovia 2-1: Umocnienie

W 24. kolejce sezonu doszło do starcia lidera z wiceliderem. Legia okazała się lepsza i powiększyła przewagę nad Cracovią do sześciu punktów. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Antolić i Gwilia.

Czytaj więcej

Legia - Jagiellonia 4-0: Do jednej bramki

W meczu 23. kolejki sezonu Legia zmierzyła się w Warszawie z Jagiellonią. Nasza drużyna wygrała wysoko i zasłużenie. Dwie bramki zdobył Kanté, a po jednej dorzucili Vešović i debiutujący w Legii Pekhart.

Czytaj więcej

Raków - Legia 2-2: Cios za cios

W 22. kolejce sezonu Legia udała się do Bełchatowa na mecz z Rakowem Częstochowa. Gospodarze stawili duży opór i legionistom nie udało się zainkasować kompletu punktów. Gole dla naszej drużyny zdobyli Luquinhas i Kanté.

Czytaj więcej

Legia - ŁKS 3-1: Zadanie wykonane

W pierwszym ligowym meczu w 2020 roku Legia zmierzyła się w Warszawie z Łódzkim Klubem Sportowym. Nasza drużyna długo nie mogła znaleźć sposobu na ostatni zespół w tabeli i do 70. minuty przegrywała 0:1, ale końcówka meczu należała do legionistów. Bramkowym łupem podzielili się Rosołek, Antolić i Kanté.

Czytaj więcej

Legia - Wisła Płock 3-1: Na luzie

W przedostatnim meczu tej jesieni Legia pewnie pokonała Wisłę Płock i dzięki wpadce Pogoni Szczecin w Krakowie, już całkiem komfortowo ulokowała się na fotelu lidera Ekstraklasy. W sobotni wieczór dwukrotnie do bramki rywala trafił Niezgoda, a jedno trafienie dorzucił Kanté.

Czytaj więcej

Śląsk - Legia 0-3: Wrocław zdobyty

W osiemnastej kolejce sezonu Legia udała się do Wrocławia na mecz z liderem ligowej tabeli, Śląskiem. Przed tym meczem gospodarze nie mieli na koncie ani jednej porażki u siebie. Tę passę przerwała dopiero Legia, odnosząc wysokie zwycięstwo. Bramki dla Legii zdobyli Wszołek, Kanté i Luquinhas.

Czytaj więcej

Legia - Korona 4-0: Różnica jakości

Po nieudanym mecz w Szczecinie, Legia zmierzyła się na własnym boisku z Koroną Kielce. Nasza drużyna okazała się wyraźnie lepsza, aplikując gościom cztery bramki. Na listę strzelców wpisali się Luquinhas, Niezgoda, Gwilia i Kanté .

Czytaj więcej

Pogoń - Legia 3-1: Czar prysł?

Przed przerwą reprezentacyjną Legia zanotowała passę zwycięstw. Niestety powrót do ligowej rzeczywistości skończył się twardym lądowaniem w Szczecinie. Legia wyraźnie uległa Pogoni. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Niezgoda.

Czytaj więcej

 • gawin76
 • Kategoria: Wokół boiska

Legia - Górnik Zabrze 5-1: Na fali

Legia kontynuuje zwycięską passę. W meczu piętnastej kolejki sezonu nasza drużyna wysoko pokonała Górnika Zabrze. Dwie bramki dla Legii zdobył Wszołek, po jednej dorzucili Novikovas i Niezgoda, a jedno trafienie było samobójczym golem Bochniewicza.

Czytaj więcej

 • gawin76
 • Kategoria: Wokół boiska

Arka - Legia 0-1: Passa podtrzymana

Legia wygrała trzeci kolejny ligowy mecz. W 14. kolejce sezonu nasza drużyna udała się do Gdyni i zasłużenie pokonała Arkę 1:0. Wynik powinien być wyższy, ale tym razem legioniści mieli problemy ze skutecznością. Zwycięską bramkę zdobył Niezgoda.

Czytaj więcej

 • gawin76
 • Kategoria: Wokół boiska

Legia - Wisła Kraków 7-0: Nokaut

Wiosną tego roku Legia zagrała fatalny mecz w Krakowie, przegrywając z Wisłą 0:4. W trzynastej kolejce bieżącego sezonu nasza drużyna wzięła srogi rewanż, aplikując w Warszawie gościom aż siedem goli. Bramkowym łupem podzielili się Luquinhas, Novikovas, Wszołek, Niezgoda i autor trzech bramek, Kanté.

Czytaj więcej

 • gawin76
 • Kategoria: Wokół boiska

Legia - Lech 2-1: Rosołka wejście smoka

W meczu 12. kolejki sezonu doszło do prestiżowego starcia z Lechem. Legia przegrywała 0:1, ale odrobiła straty i pokonała gości. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Novikovas i Rosołek.

Czytaj więcej

 • gawin76
 • Kategoria: Wokół boiska

Piast - Legia 2-0: Dolna połowa

W jedenastej kolejce sezonu Legia zawitała na stadion mistrza Polski i została klasycznie ‘wypunktowana’, tracąc dwie bramki po przerwie. Po porażce w Gliwicach nasza drużyna osunęła się w tabeli na dziewiąte miejsce.

Czytaj więcej

Legia - Lechia 1-2: Obrońcy w ataku

W dziesiątej kolejce sezonu Legia zmierzyła się w Warszawie z Lechią Gdańsk. Nasza drużyna prowadziła po trafieniu Wieteski, ale goście odpowiedzieli dwiema bramkami i to oni cieszą się z trzech punktów.

Czytaj więcej

 • gawin76
 • Kategoria: Wokół boiska

Cracovia - Legia 1-2: Zasłużone zwycięstwo

W meczu dziewiątej kolejki Ekstraklasy Legię czekał wyjazd na mecz z Cracovią. Nasza drużyna wygrała na trudnym terenie, częściowo zamazując niekorzystne wrażenie po środowej porażce z Wisłą Płock. Autorami bramek dla Legii byli Niezgoda i Gwilia.

Czytaj więcej

Wisła Płock - Legia 1-0: Porażka bez stylu

Legia miała szansę na to, by zrównać się punktami z liderującą w ligowej tabeli Pogonią Szczecin. W tym celu w zaległym meczu czwartej kolejki należało pokonać w Płocku Wisłę. Niestety nasza drużyna zaprzepaściła okazję i po bardzo słabym meczu uległa gospodarzom.

Czytaj więcej

Jagiellonia - Legia 0-0: Remis ze wskazaniem

Końca dobiegła nieudana dla reprezentacji Polski przerwa na mecze eliminacji do mistrzostw Europy i możemy znów emocjonować się rozgrywkami ligowymi. W meczu ósmej kolejki sezonu nasza drużyna zremisowała w Białymstoku. Mimo szybkiej utraty Rochy i gry w dziesiątkę, Legia była drużyną minimalnie lepszą od gospodarzy, niestety nie zdołała tego potwierdzić bramką.

Czytaj więcej

 • gawin76
 • Kategoria: Wokół boiska

Legia - Raków 3-1: Popis Niezgody

Na zakończenie wakacyjnego maratonu z futbolem Legia zmierzyła się w Warszawie z drugim z beniaminków Ekstraklasy, Rakowem Częstochowa. Nasza drużyna odniosła pewne zwycięstwo, a bohaterem spotkania został zdobywca trzech bramek, Jarosław Niezgoda.

Czytaj więcej

Podkategorie