Legia - Cracovia 2-0: Powrót na tron

Legia mistrzem Polski! Nasza drużyna potrzebowała jednego punktu, by zapewnić sobie mistrzowski tytuł. Obyło się bez nerwów, bo legioniści byli bezdyskusyjnie lepsi od Cracovii i pewnie zainkasowali trzy punkty. Autorami zwycięskich bramek byli Pekhart i Gwilia.

W 33. kolejce sezonu mogliśmy świętować zdobycie mistrzostwa Polski. Warunkiem koniecznym było pokonanie Piasta Gliwice. Niestety Legia nie zdołała wywalczyć trzech punktów. Co więcej, goście byli blisko wywiezienia kolejnego zwycięstwa z Łazienkowskiej. Na szczęście kilka minut przed końcem meczu bezcennego gola zdobył Rosołek.

Legia wykonała kolejny kroczek w stronę mistrzostwa Polski. Nasza drużyna powiększyła przewagę nad drugą drużyną w ligowej tabeli do jedenastu punktów. Mecz w Białymstoku stał na niskim poziomie i zakończył się zasłużonym remisem, jednak dzięki korzystnym rozstrzygnięciom w innych meczach można uznać ten punkt za cenną zdobycz.

Legia znów ma dziesięć punktów przewagi nad drugą drużyną w ligowej tabeli. W meczu pierwszej kolejki fazy finałowej Legia pokonała Śląsk Wrocław po dwóch golach Gwilii. Do końca sezonu zostało sześć meczów.

Ostatnia kolejka fazy zasadniczej sezonu potoczyła się bardzo niekorzystnie dla Legii. Nasza drużyna uległa Górnikowi w Zabrzu, tymczasem Piast wygrał w Białymstoku i zmniejszył stratę do Legii do siedmiu punktów. Runda mistrzowska rusza w przyszły weekend.

Legia wykorzystała potknięcie Piasta Gliwice i umocniła się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. W przedostatniej kolejce fazy zasadniczej sezonu nasza drużyna wysoko pokonała Arkę Gdynia, mimo że to goście jako pierwsi zdobyli gola. Autorami bramek dla Legii byli Wszołek, Luquinhas, Cholewiak i Sanogo.

Legia wykonała zadanie i pokonała w Krakowie Wisłę w meczu 28. kolejki sezonu. Nasza drużyna przegrywała do przerwy, ale w drugiej połowie zdobyła trzy gole i rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść. Dwie bramki dla Legii zdobył Pekhart, a trzecią dołożył Gwilia.

Legionistom udał się powrót do rywalizacji w Ekstraklasie. W sobotni wieczór nasza drużyna pokonała Lecha w Poznaniu i utrzymała osiem punktów przewagi nad Piastem Gliwice. Autorem zwycięskiej bramki był Pekhart.

Wyniki 26. kolejki sezonu układały się po myśli Legii i wydawało się, że nasza drużyna uczyni kolejny krok w stronę mistrzostwa Polski. Niestety Legia przegrała i w dodatku skomplikowała sobie sytuację personalną w perspektywie ważnego meczu z Lechem w Poznaniu, tracąc Kanté i Wszołka. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Antolić.

Legia w pełni zrewanżowała się Lechii Gdańsk za jesienną porażkę w Warszawie. W meczu 25. kolejki sezonu nasza drużyna pewnie zwyciężyła w Gdańsku. Bramki dla Legii zdobyli Wszołek i Cholewiak.

W 24. kolejce sezonu doszło do starcia lidera z wiceliderem. Legia okazała się lepsza i powiększyła przewagę nad Cracovią do sześciu punktów. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Antolić i Gwilia.

W meczu 23. kolejki sezonu Legia zmierzyła się w Warszawie z Jagiellonią. Nasza drużyna wygrała wysoko i zasłużenie. Dwie bramki zdobył Kanté, a po jednej dorzucili Vešović i debiutujący w Legii Pekhart.

W 22. kolejce sezonu Legia udała się do Bełchatowa na mecz z Rakowem Częstochowa. Gospodarze stawili duży opór i legionistom nie udało się zainkasować kompletu punktów. Gole dla naszej drużyny zdobyli Luquinhas i Kanté.

W pierwszym ligowym meczu w 2020 roku Legia zmierzyła się w Warszawie z Łódzkim Klubem Sportowym. Nasza drużyna długo nie mogła znaleźć sposobu na ostatni zespół w tabeli i do 70. minuty przegrywała 0:1, ale końcówka meczu należała do legionistów. Bramkowym łupem podzielili się Rosołek, Antolić i Kanté.

W przedostatnim meczu tej jesieni Legia pewnie pokonała Wisłę Płock i dzięki wpadce Pogoni Szczecin w Krakowie, już całkiem komfortowo ulokowała się na fotelu lidera Ekstraklasy. W sobotni wieczór dwukrotnie do bramki rywala trafił Niezgoda, a jedno trafienie dorzucił Kanté.

W osiemnastej kolejce sezonu Legia udała się do Wrocławia na mecz z liderem ligowej tabeli, Śląskiem. Przed tym meczem gospodarze nie mieli na koncie ani jednej porażki u siebie. Tę passę przerwała dopiero Legia, odnosząc wysokie zwycięstwo. Bramki dla Legii zdobyli Wszołek, Kanté i Luquinhas.

Po nieudanym mecz w Szczecinie, Legia zmierzyła się na własnym boisku z Koroną Kielce. Nasza drużyna okazała się wyraźnie lepsza, aplikując gościom cztery bramki. Na listę strzelców wpisali się Luquinhas, Niezgoda, Gwilia i Kanté .

Przed przerwą reprezentacyjną Legia zanotowała passę zwycięstw. Niestety powrót do ligowej rzeczywistości skończył się twardym lądowaniem w Szczecinie. Legia wyraźnie uległa Pogoni. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Niezgoda.

Legia kontynuuje zwycięską passę. W meczu piętnastej kolejki sezonu nasza drużyna wysoko pokonała Górnika Zabrze. Dwie bramki dla Legii zdobył Wszołek, po jednej dorzucili Novikovas i Niezgoda, a jedno trafienie było samobójczym golem Bochniewicza.

Legia wygrała trzeci kolejny ligowy mecz. W 14. kolejce sezonu nasza drużyna udała się do Gdyni i zasłużenie pokonała Arkę 1:0. Wynik powinien być wyższy, ale tym razem legioniści mieli problemy ze skutecznością. Zwycięską bramkę zdobył Niezgoda.