Legia - Miedź 3-2: Zwycięstwo w bólach

Po fatalnym meczu w Częstochowie Legia zmierzyła się w Warszawie z Miedzią Legnica. Początek spotkania zapowiadał potężne problemy legionistów, na szczęście naszej drużynie udało się odwrócić losy źle układającego się meczu. Bohaterem został Mladenović, który zdobył dwie bramki i asystował przy trafieniu Wszołka.

W meczu dziewiątej kolejki Ekstraklasy Legia udała się do Częstochowy na mecz z Rakowem. Nasza drużyna poniosła sromotną klęskę, przegrywając czterema bramkami. Legioniści popełniali mnóstwo błędów w obronie, w żadnym momencie nie będąc w stanie przejąć kontroli nad meczem.

W meczu ósmej kolejki Ekstraklasy Legia zmierzyła się w Warszawie z Radomiakiem. Naszej drużynie udało się częściowo wyrównać rachunki za poprzedni sezon i pokonać gości dzięki bramce Augustyniaka. Cieszy wynik i czyste konto Tobiasza, choć uczciwie należy przyznać, że mecz stał na przeciętnym poziomie.

W meczu siódmej kolejki Ekstraklasy Legia zmierzyła się w Mielcu ze Stalą, z którą w poprzednich sezonach szło nam bardzo źle. Tym razem Legia okazała się minimalnie lepsza. Mecz był nudny, ale wygrana Legii mimo wszystko zasłużona. O zwycięstwie przesądził wprowadzony z ławki Carlitos.

W meczu szóstej kolejki Ekstraklasy Legia zmierzyła się z Górnikiem Zabrze. Po dwóch zwycięstwach z rzędu nasza drużyna była faworytem, a dobrą atmosferę wokół Legii podkreślały pełne trybuny na Łazienkowskiej. Niestety legioniści zagrali słabo. Legia przegrywała już 0:2 i ostatecznie z trudem uratowała remis dzięki bramkom Josué i Rose’a.

Komplet niemal osiemnastu tysięcy widzów oglądał pierwsze starcie Widzewa z Legią po powrocie łodzian do Ekstraklasy. Legia była górą, rozstrzygając losy meczu przed przerwą. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Johansson i Kapustka.

Legia dobrze zareagowała na porażkę w Krakowie i w meczu czwartej kolejki Ekstraklasy pewnie pokonała Piasta Gliwice. Do przerwy był remis, ale szybkie trafienia po przerwie zapewniły naszej drużynie zwycięstwo. Autorami bramek byli Muçi i Mladenović.

Zapowiadało się na ciężką przeprawę Legii w piątkowy wieczór w Krakowie i przedmeczowe obawy niestety znalazły potwierdzenie na boisku. W trzeciej kolejce sezonu Legia poniosła pierwszą porażkę, grając zupełnie bez wyrazu i zasłużenie ulegając Cracovii.

W meczu drugiej kolejki Ekstraklasy Legia zmierzyła się w Warszawie z Zagłębiem Lubin. Mecz był wyrównany, ale ostatecznie Legia pokazała swoją wyższość i pokonała gości dzięki dwóm trafieniom Wszołka.

W pierwszym meczu nowego sezonu Legia udała się do Kielc na starcie z Koroną, która powróciła do najwyższej klasy rozgrywkowej. Mecz zakończył się zasłużonym remisem. Bramkę dla Legii zdobył Muçi. Mecz będzie kiepsko wspominał nowy kapitan Legii, Wieteska, który opuścił boisko z czerwoną kartką.

Ostatni mecz tego męczącego sezonu za nami. W nim Legia wysoko pokonała Cracovię, strzelając trzy bramki po przerwie. Do bramki gości trafiali Rosołek, Pekhart i Lopes.

W przedostatniej kolejce sezonu Legia podzieliła się punktami z Jagiellonią. Stawką piątkowego meczu w Białymstoku był już tylko prestiż. Bramki padały po przerwie. Pierwszego gola dla Legii zdobył Pekhart, drugi był samobójczym dziełem Pazdana.

Po ostatniej serii porażek znów zaczęliśmy z niepokojem spoglądać na dolną część tabeli. Na szczęście w piątkowy wieczór nasza drużyna pewnie pokonała Górnika Zabrze. Oglądaliśmy aż osiem bramek, z czego pięć zdobyli legioniści. Ich autorami byli Slisz, Wszołek, Sokołowski i Josué.

Legia przegrała siedemnasty mecz w sezonie i trzeci mecz z rzędu. W ostatni dzień kwietnia nasza drużyna udała się do Mielca, by zmierzyć się ze znajdującą się w słabej formie Stalą. Legia uległa gospodarzom, tracąc dwie bramki po rzutach rożnych. Dla Legii trafił Wszołek.

W trzydziestym ligowym meczu w tym sezonie Legia poniosła szesnastą porażkę. W niedzielne popołudnie w Szczecinie nasza drużyna toczyła wyrównaną grę, na początku drugiej połowy meczu uzyskała przewagę jednego zawodnika i... wtedy nagle stanęła, tracąc dwie bramki i przegrywając mecz.

W wielkanocny poniedziałek Legia zmierzyła się na Łazienkowskiej z Piastem Gliwice. Niestety to goście byli górą, a trener Vuković kolejny raz przegrał rywalizację z Waldemarem Fornalikiem. O porażce Legii przesądził gol stracony po fatalnym błędzie obrony w 43. minucie meczu.

W meczu 28. kolejki Ekstraklasy Legia zawitała do Poznania na mecz z Lechem. Nasza drużyna odebrała punkty kolejnemu kandydatowi do mistrzostwa Polski, remisując 1:1. Bramkę dla Legii zdobył Lopes.

Legia kontynuuje dobrą passę. Mecz z Lechią kosztował nas sporo nerwów, nie tylko z powodu boiskowych wydarzeń, ale i za sprawą gróźb przerwania meczu wobec obrzucania piłkarzy Lechii zmrożonymi śnieżkami, jednak ostatecznie wszystko skończyło się dobrze. Autorami bramek dla naszej drużyny byli Wszołek i Pekhart.

W meczu 26. kolejki Legia udała się do Częstochowy na mecz z liderem. Nasza drużyna postawiła Rakowowi trudne warunki i spotkanie zakończyło się remisem. Bramkę dla Legii zdobył Wszołek. Sytuacja naszej drużyny w tabeli jest coraz lepsza, gra również, ale oczywiście nadal jeszcze nie możemy spać spokojnie.

W kolejnym ligowym meczu Legia zmierzyła się w Łęcznej z Górnikiem. Nasza drużyna była lepsza i zasłużenie wygrała, choć jakość meczu pozostawiała wiele do życzenia, co oczywiście nie mogło być wielkim zaskoczeniem. Autorem jedynej bramki był Rosołek.