Legia - Cracovia 3-0: Koniec męczarni

Ostatni mecz tego męczącego sezonu za nami. W nim Legia wysoko pokonała Cracovię, strzelając trzy bramki po przerwie. Do bramki gości trafiali Rosołek, Pekhart i Lopes.

W przedostatniej kolejce sezonu Legia podzieliła się punktami z Jagiellonią. Stawką piątkowego meczu w Białymstoku był już tylko prestiż. Bramki padały po przerwie. Pierwszego gola dla Legii zdobył Pekhart, drugi był samobójczym dziełem Pazdana.

Po ostatniej serii porażek znów zaczęliśmy z niepokojem spoglądać na dolną część tabeli. Na szczęście w piątkowy wieczór nasza drużyna pewnie pokonała Górnika Zabrze. Oglądaliśmy aż osiem bramek, z czego pięć zdobyli legioniści. Ich autorami byli Slisz, Wszołek, Sokołowski i Josué.

Legia przegrała siedemnasty mecz w sezonie i trzeci mecz z rzędu. W ostatni dzień kwietnia nasza drużyna udała się do Mielca, by zmierzyć się ze znajdującą się w słabej formie Stalą. Legia uległa gospodarzom, tracąc dwie bramki po rzutach rożnych. Dla Legii trafił Wszołek.

W trzydziestym ligowym meczu w tym sezonie Legia poniosła szesnastą porażkę. W niedzielne popołudnie w Szczecinie nasza drużyna toczyła wyrównaną grę, na początku drugiej połowy meczu uzyskała przewagę jednego zawodnika i... wtedy nagle stanęła, tracąc dwie bramki i przegrywając mecz.

W wielkanocny poniedziałek Legia zmierzyła się na Łazienkowskiej z Piastem Gliwice. Niestety to goście byli górą, a trener Vuković kolejny raz przegrał rywalizację z Waldemarem Fornalikiem. O porażce Legii przesądził gol stracony po fatalnym błędzie obrony w 43. minucie meczu.

W meczu 28. kolejki Ekstraklasy Legia zawitała do Poznania na mecz z Lechem. Nasza drużyna odebrała punkty kolejnemu kandydatowi do mistrzostwa Polski, remisując 1:1. Bramkę dla Legii zdobył Lopes.

Legia kontynuuje dobrą passę. Mecz z Lechią kosztował nas sporo nerwów, nie tylko z powodu boiskowych wydarzeń, ale i za sprawą gróźb przerwania meczu wobec obrzucania piłkarzy Lechii zmrożonymi śnieżkami, jednak ostatecznie wszystko skończyło się dobrze. Autorami bramek dla naszej drużyny byli Wszołek i Pekhart.

W meczu 26. kolejki Legia udała się do Częstochowy na mecz z liderem. Nasza drużyna postawiła Rakowowi trudne warunki i spotkanie zakończyło się remisem. Bramkę dla Legii zdobył Wszołek. Sytuacja naszej drużyny w tabeli jest coraz lepsza, gra również, ale oczywiście nadal jeszcze nie możemy spać spokojnie.

W kolejnym ligowym meczu Legia zmierzyła się w Łęcznej z Górnikiem. Nasza drużyna była lepsza i zasłużenie wygrała, choć jakość meczu pozostawiała wiele do życzenia, co oczywiście nie mogło być wielkim zaskoczeniem. Autorem jedynej bramki był Rosołek.

Pierwszy raz od dawna Legii przyszło rozegrać ligowy mecz w poniedziałek. W dwudziestej czwartej kolejce Ekstraklasy nasza drużyna zmierzyła się w Warszawie ze Śląskiem. Mecz był kiepskim widowiskiem, ale Legia odniosła cenne zwycięstwo. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Wszołek.

W cieniu tragicznych wydarzeń na Ukrainie rozpoczęła się 23. kolejka Ekstraklasy. W niej Legia zmierzyła się ze starym rywalem z Krakowa. Kibice protestowali przeciw prezesowi Mioduskiemu, a nasza drużyna, co prawda z najwyższym trudem, ale jednak odniosła ważne zwycięstwo. Autorami bramek byli Pekhart i Wieteska.

Legia pierwszy raz w historii uniknęła porażki w Niecieczy, ale to żaden powód do dumy. W sobotni wieczór zmierzyły się dwie drużyny okupujące ostatnie miejsca w tabeli i było to widać na boisku. Bardzo słaby mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Już drugi mecz rundy wiosennej przyniósł powrót jesiennych koszmarów. W niedzielny wieczór Legia przegrała na własnym boisku z Wartą Poznań, demonstrując katastrofalną jakość gry. Sytuacja naszej drużyny w tabeli jest fatalna.

Legia zwycięstwem rozpoczęła wiosnę tego roku. W piątkowy wieczór nasza drużyna wyjechała do Lubina. Obyło się bez fajerwerków, ale nie jesteśmy w pozycji do grymaszenia po wyjazdowej wygranej. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Rosołek i Wszołek, a jeden gol był trafieniem samobójczym.

W ostatnim meczu w tym roku kalendarzowym Legia zmierzyła się z beniaminkiem z Radomia. Nasza drużyna przegrała w sposób zasłużony i bezdyskusyjny. Styczeń spędzimy na kompromitującym, przedostatnim miejscu w tabeli.

Efektownie wypadł powrót Aleksandara Vukovicia na stanowisko trenera Legii. W zaległym meczu trzeciej kolejki Ekstraklasy nasza drużyna wysoko pokonała Zagłębie Lubin. Dwie bramki przed przerwą zdobył Lopes, kolejne po przerwie dorzucili Pekhart i Hołownia.

W Ekstraklasie rozpoczęła się runda rewanżowa. To oznacza, że koniec sezonu już bliżej niż dalej, ale w grze naszej drużyny nie zmienia się nic. Legia nadal popełnia te same błędy, nadal nie ma pomysłu na grę, nadal przegrywa. W niedzielne popołudnie w Płocku górą była Wisła.

Legia odpadła z Ligi Europy. W przypadku wygranej nad Spartakiem nasza drużyna zakwalifikowałaby się do wiosennych gier, niestety zwycięstwo okazało się poza zasięgiem. Goście nie zagrali wielkiego meczu, ale zwyciężyli i to oni zagrają w fazie pucharowej Ligi Europy.

Legia poniosła jedenastą porażkę w sezonie i nadal znajduje się w strefie spadkowej Ekstraklasy. W zimny niedzielny wieczór w Krakowie Legia okazała się słabsza od Cracovii, przegrywając ligowy mecz na Kałuży pierwszy raz od 2005 roku.