A+ A A-

Legia - Śląsk 3-1: Twierdza Łazienkowska

W ostatnim meczu sezonu Legia zmierzyła się w Warszawie ze Śląskiem. Mecz miał duży ciężar gatunkowy dla gości, ostatecznie jednak rozstrzygnięcie dotyczące spadku zapadło w Krakowie, gdzie z Ekstraklasą pożegnała się Wisła Płock. W Warszawie nie było niespodzianki. Dwie bramki dla Legii zdobył Augustyniak, a trzecią dołożył Rosołek.

Czytaj więcej

Lechia - Legia 1-0: Pańszczyzna

W przedostatnim mecz sezonu Legia zmierzyła się w Gdańsku ze zdegradowaną już Lechią. Mecz stał na słabym poziomie i zakończył się porażką naszej drużyny. O wyniku przesądziła akcja z ostatniej akcji meczu i spektakularne uderzenie Gajosa z kilkudziesięciu metrów.

Czytaj więcej

Legia - Jagiellonia 5-1: Luz

W piątkowy wieczór w meczu 32. kolejki sezonu Legia zmierzyła się z Jagiellonią. Podobnie jak na jesieni legioniści zaaplikowali drużynie z Białegostoku aż pięć bramek. Ich autorami byli Josué, Muçi, Rosołek, Nawrocki i Kramer.

Czytaj więcej

Pogoń - Legia 2-1: Bohaterowie są zmęczeni

W meczu trzydziestej pierwszej kolejki Ekstraklasy Legia zmierzyła się w Szczecinie z Pogonią. Nasza drużyna przegrała, co oznacza formalne przypieczętowanie mistrzostwa Polski dla Rakowa Częstochowa. Jedyną bramkę dla Legii zdobył Rosołek.

Czytaj więcej

Puchar Polski: Legia - Raków 0-0 k. 6-5

Legia z dwudziestym pucharem Polski! W finałowym meczu niewiele było dobrej jakościowo gry, ale była walka, emocje i szczęśliwe zakończenie. Bohaterem Legii został Tobiasz, który świetnie bronił przez cały mecz, a w serii rzutów karnych obronił strzał Wdowiaka.

Czytaj więcej

Legia - Wisła Płock 2-0: W oczekiwaniu na finał

Legia tym razem rozpoczynała kolejkę Ekstraklasy, podejmując Wisłę Płock już w piątek o 18:00. Nasza drużyna odniosła bezproblemowe zwycięstwo. W pierwszej połowie z rzutu karnego trafił Josué, a w samej końcówce gości dobił Muçi.

Czytaj więcej

Warta - Legia 1-0: Najgorsza twarz

Legia nie odniosła zwycięstwa w trzecim ligowym meczu z rzędu i poniosła pierwszą porażkę na wiosnę. Po bardzo słabej grze nasza drużyna uległa w Grodzisku Wielkopolskim Warcie Poznań. Wygląda na to, że ligowe emocje w tym sezonie dobiegły dla nas końca.

Czytaj więcej

  • gawin76
  • Kategoria: Wokół boiska

Legia - Lech 2-2: Zadyszka

W meczu 28. kolejki sezonu Legia zmierzyła się w Warszawie z Lechem. Z uwagi na sytuację w tabeli mecz miał wymiar głównie prestiżowy, ale z pewnością liczyliśmy na wygraną Legii. Niestety kolejny raz w tym sezonie nasza drużyna zagrała na remis. Legia prowadziła po trafieniu Pekharta, ale potem dwukrotnie skutecznie zaatakowali goście. Legioniści uratowali punkt dzięki bramce Wszołka.

Czytaj więcej

  • gawin76
  • Kategoria: Wokół boiska

Miedź - Legia 2-2: Niewykorzystana okazja

W poniedziałkowy wieczór Legia zmierzyła się w Legnicy z Miedzią. Nasza drużyna przystąpiła do meczu ze świadomością, że punkty w Radomiu stracił Raków i pojawiła się szansa na zmniejszenie straty do zespołu z Częstochowy. Niestety ta szansa została zmarnowana. Po słabym meczu Legia z trudem zremisowała z Miedzią. Dwie bramki dla Legii zdobył Josué.

Czytaj więcej

Legia - Raków 3-1: Satysfakcja

W pierwszym meczu po przerwie reprezentacyjnej Legię czekała rywalizacja z liderem Ekstraklasy. W sobotnie popołudnie obejrzeliśmy dobry ligowy mecz, w którym zasłużenie górą była Legia. Bramkowym łupem podzielili się Pekhart, Augustyniak i Wszołek.

Czytaj więcej

Radomiak - Legia 0-2: Pewne punkty

Mecz ostatniej ligowej kolejki przed przerwą reprezentacyjną Legia rozegrała w piątkowy wieczór w Radomiu. Nasza drużyna odniosła przekonujące zwycięstwo. Pierwszą bramkę zdobył z rzutu karnego Josué, a drugiego gola po przerwie dorzucił Rosołek.

Czytaj więcej

Legia - Stal 2-0: Futbol otwarty

Po powrocie Stali Mielec do Ekstraklasy Legia dwukrotnie przegrywała z tym rywalem na własnym boisku. Za trzecim razem udało się wygrać. W niedzielny wieczór oglądaliśmy otwarty mecz, który mógł zakończyć się hokejowym wynikiem, jednak skończyło się na tylko dwóch bramkach. O zwycięstwie Legii przesądziły trafienia Pekharta i Mladenovicia.

Czytaj więcej

Górnik - Legia 0-1: Trud i znój

W meczu 23. kolejki Ekstraklasy Legia udała się do Zabrza na mecz z Górnikiem. To był nerwowy, pełen kontrowersji mecz, w którym Legia okazała się lepsza o jedną bramkę. Autorem zwycięskiego trafienia był Pekhart. Dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył Josué.

Czytaj więcej

Legia - Widzew 2-2: Frajda z kwaśną miną

W piątkowy wieczór na Łazienkowskiej oglądaliśmy emocjonującą ligową rywalizację. Do Warszawy wrócił stary rywal z Łodzi i postawił naszej drużynie twarde warunki. Mecz 22. kolejki sezonu zakończył się remisem, po którym Legia znów traci dystans dziewięciu punktów do Rakowa Częstochowa.

Czytaj więcej

Piast - Legia 0-1: Efektywni

Legia nie pozwoliła Rakowowi na oddalenie się na więcej niż siedem punktów i utrzymała dystans za liderem Ekstraklasy. W niedzielny wieczór w Gliwicach nasza drużyna okazała się o jedną bramkę lepsza od gospodarzy, a zwycięską bramkę zdobył z karnego Josué. W nerwowej końcówce legioniści musieli bronić się w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Slisza.

Czytaj więcej

Legia - Cracovia 2-2: Niedosyt

Przed Legią otworzyła się szansa na zmniejszenie straty do Rakowa Częstochowa do pięciu punktów, niestety nie została wykorzystana. W niedzielny wieczór oglądaliśmy emocjonujący mecz, który zakończył się remisem. Autorami bramek dla Legii byli Nawrocki i Pekhart. Drugiego rzutu karnego w tym sezonie nie wykorzystał Josué.

Czytaj więcej

Zagłębie - Legia 1-2: Powtórka z rozrywki

Legia odniosła drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej sezonu. W sobotni wieczór nasza drużyna pokonała w Lubinie Zagłębie 2:1. Autorami bramek byli Wszołek i Muçi, a dwukrotnie asystował Josué.

Czytaj więcej

  • gawin76
  • Kategoria: Wokół boiska

Legia - Korona 3-2: Kalejdoskop emocji

Legia rozpoczęła rundę wiosenną zwycięstwem na Koroną Kielce. Przez większość meczu Legia była zdecydowanie lepszym zespołem, jednak rozluźnienie i błędy przy prowadzeniu 3:0 doprowadziły do nerwowej końcówki. Autorami bramek dla naszej drużyny byli  Josué, Nawrocki i Kapustka.

Czytaj więcej

  • gawin76
  • Kategoria: Wokół boiska

Śląsk - Legia 0-0: Festiwal zmarnowanych szans

W ostatnim meczu ligowej jesieni Legia zmierzyła się w Wrocławiu ze Śląskiem. Mecz był brzydki, szarpany i zakończył się bezbramkowym remisem, który nas z pewnością nie satysfakcjonuje. Przed przerwą rzut karny dla Legii zmarnował Josué.

Czytaj więcej

Legia - Lechia 2-1: Zwycięska końcówka

W ostatnim jesiennym meczu rozegranym na własnym boisku Legia pokonała Lechię Gdańsk 2:1. Był to trudny mecz, który na szczęście zakończył się po naszej myśli. Autorami bramek dla Legii byli Kapustka i Ribeiro.

Czytaj więcej

Podkategorie