A+ A A-

Drugie mgnienie wiosny

Szybkim krokiem zbliża się druga wiosenna kolejka ligowa. Nasi milusińscy znów staną w szranki i konkury. Na tę rundę rozgrywek czekamy z nie mniejszą niepewnością jak na pierwszą. A wszystko dlatego, że po tej premierowej wiemy tyle, że... wciąż nic nie wiemy. Ilość błędów, niedokładności była tak wielka, że ich wpływ na wynik była zdecydowanie większy niż umiejętności.Nie oszukujmy się, wynikami 22. kolejki ligowej rządził przypadek, fart lub piłkarski pech. Dlatego dobrze się składa, że tak szybko będziemy mogli się przekonać o prawdziwej sile dopingowanych przez nas zespołów. Dwa następujące po sobie spotkania to już odpowiednia dawka, po której będziemy mogli wyciągnąć pierwsze wnioski. A przecież właśnie na nie czekamy. Nie ma więc na co czekać, zaczynamy.

Szansę na zmazanie słabego wrażenia ma Jagiellonia Białystok, która podejmie na własnym obiekcie koszmarnie prezentujące się Podbeskidzie Bielsko-Biała. Jasne, „Górale” wygrali swoje spotkanie o wszystko z Widzewem. Jednakże styl, w jakim ograli tragicznie wręcz prezentujących się łodzian woła o pomstę do nieba.  Na szczęście dla zawodników i kibiców Podbeskidzia, niebo nie zwykło reagować, niemniej jednak reakcji można oczekiwać po piłkarzach gospodarzy. Podopieczni Stokowca w pierwszym swoim meczu nie zachwycili, ale z tak wyglądającymi gośćmi powinni poradzić sobie bez większych problemów. Punkty zostaną w Białymstoku.
   
Opromieniona zwycięstwem w Gdańsku Pogoń Szczecin, zmierzy się z innym wygranym pierwej rundy rozgrywek, Lechem Poznań. „Portowcy” wyrwali zwycięstwo staczając prawdziwy bój na świecącej pustkami Baltic Arenie, a na ich grę patrzyło się z prawdziwą przyjemnością. Jeśli zagrają z podobnym zaangażowaniem, nie powinni mieć większych problemów z pokonaniem przetrzebionych kartkami rywali. Szczególnie, że piłkarze trenera Rumaka pomimo zwycięstwa, jakie odnieśli w meczu ze Śląskiem, nie zachwycili. Gdyby te trzy punkty zamiast zostać w Poznaniu, pojechały do Wrocławia, wcale nie mogliby mieć większych pretensji. W Szczecinie szykuje się więc niezłe widowisko, które powinno dać nam kilka odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące formy obu jedenastek.

Zespół Chimera, Widzew Łódź podejmie na własnym obiekcie fatalnie wyglądających zawodników Piasta Gliwice.  Wszystko ładnie, pięknie, tyle że jedni warci drugich. Bo jeśli o „Piastunkach” można napisać, że zagrały bardzo słabe spotkanie z „Białą Gwiazdą” to, co mądrego napisać o „popisach” Widzewa? W Bielsku-Białej piłkarze trenera Skowronka wyglądali jak przypadkowa zbieranina nieznających się zupełnie ludzi. Jakby przyjezdni swój skład skompletowali na dworcu głównym, tuż po wyjściu z pociągu. Może własny obiekt podziała na nich mobilizująco, może przypomną sobie, że już się kiedyś widzieli. A może dopiero, co zatrudniony „kosmita” tchnie nowego ducha w łódzką Wieżę Babel.

W jednym z ciekawiej zapowiadających się pojedynków tej rundy spotkań, gospodarze, Górnik Zabrze spotkają się przy Roosvelta z mistrzem Polski, Legią Warszawa. Gospodarze do tego spotkania przystąpią nico przestraszeni, wynik, jaki przywieźli z Lubina, jest zatrważający. Z drugiej jednak strony kibice wybaczą swoim pupilom nawet największą wpadkę, jeśli ci odprawią z kwitkiem ekipę ze stolicy. Tyle, że ludzie Henninga Berga wcale nie zamierzają gospodarzom ułatwiać sprawy. Zwycięstwo odniesione w meczu z Koroną może nikogo nie zachwyciło, ale przyniosło jakże potrzebne trzy punkty. Wojskowi kolejne trzy zamierzają przywieźć z Zabrza. Tyle, że aby tego dokonać muszą zagrać zdecydowanie lepiej niż w Warszawie. Stać ich na to? Przekonamy się, na pewno warto poświecić czas na obejrzenie tego pojedynku.

Chwalona, ale przegrana Korona Kielce zagra z chwalonym, ale dla odmiany nie bardzo wiadomo za co Zagłębiem Lubin. „Miedziowi” powieźli mających mistrzowskie aspiracje „Górników”, ale ilość popełnianych przez Zabrzan błędów zupełnie przyćmiewa dokonania ekipy Lenczyka. W Kielcach lubinianie mają więc szansę udowodnić, że trzy punkty wywalczone w pierwszej kolejce to nie przypadek. Tylko, że „Koroniarze” naprawdę nieźle sobie radzą, a przegrana w Warszawie ujmy im nie przynosi. No może Golańskiego mogliby wysłać na kółko aktorskie. Jeśli gospodarze zagrają z równie wielkim zaangażowaniem to gościom z Lubina wcale nie będzie łatwo. Mecz może być całkiem przyjemny dla kibicowskiego oka, a piłkarzy trenera Lenczyka czeka nadzwyczaj trudne zadanie.   

Kolejnego meczu reklamować nie trzeba. Derby Krakowa ma swoją tradycję. Dlatego też spotkania Wisły Kraków z Cracovia elektryzują nie tylko fanów obu jedenastek. Niezależnie od miejsc, jakie zajmują oba zespoły, można liczyć na pełne emocji i męskiej walki spotkanie. Teraz, gdy obie drużyny znajdują się w górze tabeli, a ich ambicje sięgają walki o najwyższe ligowe lokaty, może być jeszcze ciekawiej. Konsekwencja i nieustępliwość ekipy Smudy, czy może jednak elegancja drużyny Stawowego? Odpowiedź na to pytanie może być niezwykle interesująca. Dlatego wszystkim niezdecydowanym polecam zaplanować sobie to niedzielne popołudnie. Jeśli nie stadion to przynajmniej przed telewizorem. Będzie się działo, fajnie być przy tym obecnym.

Z nielichym kacem po porażce w Poznaniu, Śląsk Wrocław podejmie zwycięską jedenastkę Ruchu Chorzów. Piłkarze trenera Kocjana wygrali swoje spotkanie z Jagiellonią, ale straszliwie wynudzili własnych kibiców. Zupełnie odwrotnie niż faceci Stanislava Levego, którzy pomimo porażki spokojnie mogę spojrzeć w oblicza własnych fanów. Tylko, co z tego, jeżeli różnica zdobyczy punktowych wnosi 6 punktów, a to oznacza, że obie jedenastki „rozjeżdżają” się w tabeli Ekstraklasy. „eRkowcy” na dobre zadomowili się w strefie „pucharowej” a Śląsk będzie walczył o... utrzymanie. Ot taki futbolowy absurd. Po raz kolejny okazuje się, że kadra złożona z niezłych jak na tą ligę piłkarzy nie potrafi osiągać wyników na miarę własnych możliwości. Gra Wrocławian to kolejny dowód na to jak złożoną „zabawą” jest piłka nożna. Potwierdzeniem tego, że ani statystyki, ani tym bardziej ceny znalezione na transfermarkt nie grają. Zobaczymy jak będzie tym razem.

Wyklęty przez własnych „kibiców” Zawisza Bydgoszcz zmierzy się z wzbudzającą wielkie zainteresowanie Lechią Gdańsk. Jednocześnie będzie to pojedynek zespołów dość aktywnie budujących swoją potęgę. Na zakupy, jakie poczyniły dyrektorzy sportowi obu klubów większość ligi patrzy z nieskrywaną zazdrością. Jasne, to nie jest tak, że Bydgoszczy i Gdańsku wydano nie wiadomo, jaką gotówkę, ale już samo zatrudnianie zawodników „z przeszłością” jest czymś niedostępnym dla większości rodzimych uczestników „zabawy w futbol”. Co ważne, a może nawet najważniejsze, pierwsza kolejka spotkań pokazała, że budowa klubowych jedenastek idzie całkiem sprawnie, a pomysł na grę sprawdza się nie najgorzej. Co prawda jak to często w bajkach sporcie bywa, osiągnięte wyniki były zgoła odmienne, ale kibice obu z Gdańska (tych z Bydgoszczy to nie interesuje) i tak mogą być zadowoleni. Przy takiej grze punkty zaczną zasilać konto ich ukochanego zespołu. Choć chyba jeszcze nie teraz. Zawisza pod wodzą trenera Tarasiewicza to naprawdę rycerski gość.

Dyskusja (47)
1czwartek, 20, luty 2014 09:06
Monrooe
No, no, to już 22. raz w tym sezonie, a ja niczego się nie nauczyłem.

Jagiellonia Białystok – : – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1
("Pszczółki nie zachwycają, ale wygrać z PBB potrafiłoby nawet dziecko")

Pogoń Szczecin – : – Lech Poznań 1
(Fantastyczna robota Wdowczyka, Rumak powinien u niego terminować. Pierwsza okazja już jest)

Widzew Łódź – : – Piast Gliwice x
(słaby mecz, w słabym stylu. To i wynik słaby)

Górnik Zabrze – : – Legia Warszawa 1
(Chciałbym się mylić)

Korona Kielce – : – Zagłębie Lubin x
(A co, "miedziowym na zachętę")

Wisła Kraków – : – Cracovia 1
(Jakoś nie umiem wyczuć kiedy piękna gra Cracovii przełoży się na wynik)

Śląsk Wrocław – : – Ruch Chorzów 1
(muszą, innego wyjścia nie ma)

Zawisza Bydgoszcz – : – Lechia Gdańsk 1
(Rycerz jest zbyt rycerski by dawać formy gościom)
2czwartek, 20, luty 2014 10:17
kibic50
Czas na książkę Smile

Jagiellonia Białystok vs Podbeskidzie Bielsko-Biała 1
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań X
Widzew Łódź vs Piast Gliwice (rzucona moneta...) 1
Górnik Zabrze vs Legia Warszawa (nie tracąc wiary) 2
Korona Kielce vs Zagłębie Lubin 1
Wisła Kraków vs Cracovia (pójdzie na noże) X
Śląsk Wrocław vs Ruch Chorzów (czas najwyższy) 1
Zawisza Bydgoszcz vs Lechia Gdańsk (nasz główny konkurent do MP) 1
3czwartek, 20, luty 2014 10:37
gawin76
Jagiellonia – Podbeskidzie 1
Podbeskidzie nie ma do zaoferowania wiele poza walką. Gładkie zwycięstwo gospodarzy.

Pogoń – Lech X
Pierwszy hit kolejki. Na remis.

Widzew – Piast X
Skoro są hity, to będą i kity.

Górnik – Legia 2
Drugi hit kolejki. Dla gości.

Korona – Zagłębie X
Parę bramek w tym meczu wpadnie. Sądzę, że cztery.

Wisła – Cracovia 1
Trzeci hit kolejki. Dla gospodarzy.

Śląsk – Ruch 1
W przypadku obu drużyn można zapytać - co tam się dzieje? Ale z jakże odmiennym wydźwiękiem. Śląsk tym razem zapunktuje.

Zawisza – Lechia 1
Zawisza ma indywidualności. Dzięki nim pewnie zwycięży.
4czwartek, 20, luty 2014 10:49
Garm
Za mało meczów poprzedniej kolejki oglądałem, żeby moje poniższe przemyślenia miały jakiś głębszy sens Wink

Jagiellonia – Podbeskidzie 1
Podbeskidziu będzie trudno o punkty na wyjazdach.

Pogoń – Lech 1
W sumie bardziej prawdopodobny jest remis, ale zaryzykujmy.

Widzew – Piast X
Jeśli nie u siebie, to gdzie? Jeśli nie z Piastem, to z kim?

Górnik – Legia X
Nie zdziwi mnie żaden wynik w tym meczu, od 4:0 dla hiperzmotywowanych gospodarzy po 6:0 dla naszych. Ostatecznie strzelam, że padnie remis. Bramkowy.

Korona – Zagłębie X
Zagłębie nie zawsze będzie trafiać na takich frajerów jak w ostatnim meczu, a Korona nie zawsze będzie tak dobrze potrafiła się bronić jak w Warszawie.

Wisła – Cracovia 1
Klasyczny mecz pod wezwaniem Indiany Jonesa z arabskiego souku? Liczę na ciekawe spotkanie.

Śląsk – Ruch 2
W Poznaniu Śląsk grał nędznie, ale nie był daleki od remisu. U siebie z rywalem, którego trzeba będzie zaatakować, będzie dalszy.

Zawisza – Lechia X
Poniedziałek, puchy na trybunach i dwie teoretycznie ciekawe ekipy. Znów jakiś remis bramkowy?
5czwartek, 20, luty 2014 11:08
Pancz
Jedziemy:

Jagiellonia – Podbeskidzie 1

Pogoń – Lech 1

Widzew – Piast 1

Górnik – Legia 2

Korona – Zagłębie 1

Wisła – Cracovia 1

Śląsk – Ruch 2

Zawisza – Lechia 1
6czwartek, 20, luty 2014 12:45
sektor212
Jagiellonia – Podbeskidzie X
Mam wrażenie że Jagiellonia zlekceważy Podbeskidzie i to się zemści.

Pogoń – Lech 2
Serce za Pogonią ale Lech weźmie rewanż za jesienną porażkę u siebie

Widzew – Piast 1
Pachnie remisem ale spróbuje postawić na gospodarzy (Mikita będzie chciał coś udowodnić)

Górnik – Legia 2
Hit kolejki. Legia z Korona nie zachwyciła ale może zaskoczy w 2 kolejce i pewnie wygra..

Korona – Zagłębie 1
Gra Korony z Legią przyzwoita. Koroniarze zatrzymają rozpędzone Zagłębie.

Wisła – Cracovia 1
Derby. Pewnie wygra Wisła.

Śląsk – Ruch X
Śląsk w Poznaniu powalczył. Ruch ustawi się defensywnie i remis osiągnie.

Zawisza – Lechia 1
Zawisza ładnie zaczęła i wygra. Lechia po przemianach zapunktuje dopiero w następnej kolejce.
7czwartek, 20, luty 2014 14:05
Senator
Jagiellonia – Podbeskidzie 1
Pogoń – Lech x
Widzew – Piast 1
Górnik – Legia 2
Korona – Zagłębie x
Wisła – Cracovia x
Śląsk – Ruch 1
Zawisza – Lechia 1
8czwartek, 20, luty 2014 14:06
Senator
Sir Gawin wybrał płytę więc pozostaje do wygrania książka lub smycz.
9czwartek, 20, luty 2014 14:14
ave
go go go
Jagiellonia – Podbeskidzie 1
Pogoń – Lech 1-1
Widzew – Piast 1-1
Górnik – Legia 2
Korona – Zagłębie 2
Wisła – Cracovia 1
Śląsk – Ruch 1
Zawisza – Lechia 1-1
10czwartek, 20, luty 2014 14:55
mistis
Trafiła się taka kolejka, której TOTALNIE nie potrafię rozszyfrować. Więc pojadę życzeniowo:

Jagiellonia – Podbeskidzie 1
Co ma do zaoferowania Podbeskidzie?

Pogoń – Lech 1
Wykartkowany Lech kontra solidna Pogoń (Wdowczyka!). Wierzę.

Widzew – Piast 1
Widzew wygra, a premierową bramkę strzeli niejaki Kosmita. Niech Piast wie co traci!

Górnik – Legia 2
Mam nadzieję ze po ostatnim popisie bramkarskim Górnika, nasi będą dużo strzelać z dystansu. Choć z tej perspektywy szkoda trochę Dominika F.

Korona – Zagłębie 2
Rycerze wiosny meldują się na posterunku!

Wisła – Cracovia 2
Życzeniowo. Wstyd się przyznać, ale boję się, że mistrzem będzie Wisła. Znowu.

Śląsk – Ruch 1
Nie wiem, nie rozumiem. Znowu życzeniowo postawię na Śląsk, bo chciałbym ich w grupie miszczowskiej.

Zawisza – Lechia 1
Konsekwentnie stawiam na beniaminka.
11czwartek, 20, luty 2014 18:23
Oliver
XXIII kolejka:

Jagiellonia – Podbeskidzie 1
Pogoń – Lech 2
Widzew – Piast 1
Górnik – Legia 2
Korona – Zagłębie 1
Wisła – Cracovia 1
Śląsk – Ruch 1
Zawisza – Lechia 1
12czwartek, 20, luty 2014 21:19
didas
Wiem, że nic nie wiem:

Jagiellonia – Podbeskidzie 1
Pogoń – Lech X
Widzew – Piast 1
Górnik – Legia 2
Korona – Zagłębie X
Wisła – Cracovia 1
Śląsk – Ruch X
Zawisza – Lechia X
13piątek, 21, luty 2014 05:01
AdamJ (red.)
Typy AdamaJ:

Jagiellonia – Podbeskidzie 1
Pogoń – Lech 2 (niestety)
Widzew – Piast X
Górnik – Legia 1 (od jesieni nie zmieniło się nic)
Korona – Zagłębie 1
Wisła – Cracovia 1 (niestety)
Śląsk – Ruch X
Zawisza – Lechia 2
14piątek, 21, luty 2014 08:27
QD
Ostatni nie jestem, ale i na zwycięstwo nie mam szans - dobra pora trochę zaryzykować:
Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1
Ogólnie stawiam na Jagę. Wysoko? A czemu nie? Eksperci PS też tak twierdzą Wink

Pogoń Szczecin – Lech Poznań 1:0
Logiczniej byłoby stawiać na odwrót, ale z sympatii dla Portowców ZAWSZE na nich stawiam

Widzew Łódź – Piast Gliwice 1:1
Remis będzie tylko nie wiem kto bramki miałby strzelać.. A niech będzie, że coś tam się wturla

Górnik Zabrze – Legia Warszawa 1
Realniejszy wydaje mi się remis, ale obawiam się, że i to wynika z moich prywatnych sympatii - stawiam tradycyjnie

Korona Kielce – Zagłębie Lubin 1:0
Jak tydzień temu omyłkowo postawiłem na Lubinian to mi się to opłaciło, ale dziś już nie zaryzykuję w ten sposób. Kielczanie mnie nie przekonują, ale jednak uważam ich za lepszą drużynę.

Wisła Kraków – Cracovia 1:0
Derby Krakowa, czyli każdy wynik możliwy. Biorąc pod uwagę "świetny" bilans Pasów i wyniki (G)TSu to 1:0 to i tak najniższy wymiar kary i oznaka mojej sympatii do nich.

Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów 0:1
Chyba bardziej strzał niż typ.

Zawisza Bydgoszcz – Lechia Gdańsk 0:1
Nie wiem czy słusznie, ale w Lechii upatruję rewelację wiosny.
15piątek, 21, luty 2014 08:41
Bartłomiej
23 kolejka:

Jagiellonia – Podbeskidzie 1
Pogoń – Lech X
Widzew – Piast 2
Górnik – Legia 2
Korona – Zagłębie 2
Wisła – Cracovia 1
Śląsk – Ruch 2
Zawisza – Lechia 1
16piątek, 21, luty 2014 10:25
Walles
Na szybko, chętnie postawiłbym w kilku przypadkach na 1:1, ale co tam Wink

Jagiellonia – Podbeskidzie 1
Pogoń – Lech 1
Widzew – Piast 2
Górnik – Legia 2
Korona – Zagłębie 2
Wisła – Cracovia 2
Śląsk – Ruch 1
Zawisza – Lechia 1
17piątek, 21, luty 2014 12:11
YonX (red.)
YonX:

Jagiellonia – Podbeskidzie 1
Pogoń – Lech 1
Widzew – Piast 1
Górnik – Legia 2
Korona – Zagłębie 2
Wisła – Cracovia 1
Śląsk – Ruch X
Zawisza – Lechia 1
18piątek, 21, luty 2014 13:51
WielkieLegiony
Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1

Pogoń Szczecin – Lech Poznań X

Widzew Łódź – Piast Gliwice X

Górnik Zabrze – Legia Warszawa 2

Korona Kielce – Zagłębie Lubin x

Wisła Kraków – Cracovia X

Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów 1

Zawisza Bydgoszcz – Lechia Gdańsk 1
19piątek, 21, luty 2014 16:31
Zbyszek
"Prawdziwa wielkość jest niezwykle rzadko rozsiana na całej mapie świata".

1.Jagiellonia Białystok-Podbeskidzie BB 1.
Podbeskidzie nie ma armat i sama chęć chociaż remisu nie wystarczy.
2.Pogoń Szczecin-Lech Poznań 2.
Pogoń gra bezkompromisowo,ale Lech gra lepiej i bardziej dojrzale.
3.Widzew Łódż-Piast Gliwice 1.
Widzewa nie trawię,ale ma ciekawych zawodników i brakuje im tylko stabilizacji.Z jednej strony młody trener to zawsze sinusoida,ale tak w dobrą jak i złą stronę.Tym razem wahadło wychyli się tam gdzie trzeba.
4.Górnik Zabrze- Legia Warszawa 2.
Górnik z Zagłębiem nie zagrał żle,lecz prezentuje się jak wysychające drzewo,któremu poczyna brakować gleby nie tylko na rozwój,lecz i na przeżycie.Pamiętajmy o kozie skaczącej na pochyłe drzewo i bądżmy tylko kilerami.
5.Korona Kielce-Zagłębie Lubin 1.
Oba zespoły są dobrze przygotowane fizycznie, ale wygrają ci co walczą o byt.Orest robi dużo, ale tłusty kot nie dogoni śmigłej myszy.
6.Wisła Kraków-Cracovia Kraków 1.
Pan Filipiak jak przesadzał z transferami w walce o byt,dodajmy nieudany, tak teraz nie pomaga trenerowi.Czyżby był zazdrosny? Tak czy siak Franek znowu wygłosi coś czego nikt nie zrozumie.Bo słowa będą polskie,ale składnia niemiecka.
7.Śląsk Wrocław-Ruch Chorzów 1.
Dla Ruchu wrocławianie to za wysokie progi.Różnica w potencjale piłkarzy jest zbyt duża,chyba,że znowu procenty zadziałają.Jak to u Mili w zwyczaju.
8.Zawisza Bydgoszcz - Lechia Gdańsk 1.
Dojrzałość taktyczna krzyżaków zwycięży.Kiedy Probierz zrozumie, że zawodnicy się zmieniają - organizacja gry nie,chyba,że gramy z Bayernem?.
20piątek, 21, luty 2014 16:51
iocosus
Jagiellonia - Podbeskidzie 1
Pogoń - Lech 2
21piątek, 21, luty 2014 16:53
iocosus
Wersję ubogą, zamieniam na wzbogaconą!

(Jagiellonia - Podbeskidzie 1, Pogoń - Lech 2) - już było.

No cóż, biorąc powyższe, w typerze "pałkuję", najwyżej stwierdzę, że w olimpijskiej formie, z biedną Krysią będę się solidaryzował, przyznaję się bez bicia, że biathlonową sztafetę kobiet uważałem, za naszego "czarnego konia" Igrzysk.

Widzew – Piast 1
Górnik – Legia 2
Korona – Zagłębie 1:1
Wisła – Cracovia 1
Śląsk – Ruch 1
Zawisza – Lechia 1
22piątek, 21, luty 2014 17:02
Lasica
Jagiellonia Białystok vs Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1

Pogoń Szczecin vs Lech Poznań 3:0

Widzew Łódź vs Piast Gliwice 0:0

Górnik Zabrze vs Legia Warszawa 0:2

Korona Kielce vs Zagłębie Lubin 2:2

Wisła Kraków vs Cracovia 4:0

Śląsk Wrocław vs Ruch Chorzów 1:1

Zawisza Bydgoszcz vs Lechia Gdańsk 3:1
23piątek, 21, luty 2014 18:17
MeM
Moje typy:
Jagiellonia – Podbeskidzie 1
Pogoń – Lech x
Widzew – Piast 2
Górnik – Legia 2
Korona – Zagłębie 1
Wisła – Cracovia x
Śląsk – Ruch x
Zawisza – Lechia 1
24piątek, 21, luty 2014 19:48
QD
Odnoszę wrażenie, że Jaga zrobiła wszystko, żebym nie zgarnął 3 punktów :/ Ile takich setek można mieć i nie strzelić bramki?
25piątek, 21, luty 2014 20:11
Senator
QD ok ale Lasica miał już trzy punkty i niestety nie ma. Jedynym który trafił, jest nasz nowy kolega Sektor212 który rozpoczął zabawę u nas właśnie dziś. Brawo i oby tak dalej .
26piątek, 21, luty 2014 21:25
kibic50
Idę jak burza Smile
Jednak Lecha nie przebiję SmileSmile
27piątek, 21, luty 2014 22:27
Senator
5:1 Pogoń ogrywa Lecha . Dla większości szok to jednak Lasica stawiał 3:0 czyli czuł co się święci. Niestety trafił szlachetny Walles co mnie nie cieszy Smile cieszą natomiast punkty Monrooe, Garma, Pancza, mistisa, YonXa.
28piątek, 21, luty 2014 23:00
AdamJ
Brawo Portowcy!

Nie mam nic przeciwko temu, aby pomylić się również co do meczu w Zabrzu Smile
29piątek, 21, luty 2014 23:02
sektor212
Przyznam szczerze że przy tej nowej formule ligi na wiosnę ciężko się typuj. Szukając dobrego kursu do kuponu (a najczęściej wybieram jeden mecz na remis) postawiłem na PBB. Szczęśliwie weszło bo Jaga powinna wygrać. Jeszcze tylko 1 Korony, 1 Zawiszy i parę złotych się przytuli - oby bo kursy były wysokie.
Natomiast Pogoń-Lech jak i pozostałe mecze grałem na sucho i nie doceniłem Pogoni-Brawo.
Za tydzień Podbeskidzie-Pogoń będzie ciężko o trafny typ. Czy Pogoń utrzyma dobrą pasę? (2 mecze 8 bramek) A może poczują się że są już tak mocni i zlekceważą Górali i zostaną skarceni(nie raz już tak bywało).
30sobota, 22, luty 2014 00:20
Walles
Oj Senatorze, Senatorze. Widze że chyba znowu zaglądałeś na jakieś obce fora. A tam -nie jest ważne jak nasi grają, grunt że Legia przegrała Very Happy Narzekałeś ostatnio na zdrowie, chyba wirusy dalej wygrywają Very Happy

A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy Very Happy

P.S. Wiem, wiem, przecież wiesz że wiem - ja też Ciebie lubię Very Happy Ale to że wygra Pogoń to było oczywiste Very Happy

P.S. II No ale żeby nie było samych głupot to Pogoń przyjemnie zaskoczyła. No może nie tyle cała Pogoń co Robak. Dzisiaj wręcz ośmieszył Wołąkiewicza. Oglądając tak sobie myślałem że to tez idealny materiał poglądowy dla Dvaliszwiliego - jak sie poruszać w polu karnym. Robak pod tym względem był tego wieczoru świetny.
31sobota, 22, luty 2014 06:12
Zbyszek
A ja Wam powiem, że w PS rozpytano różnistych ludków o różności ligowe i nasz Prezes na pytanie: który trener straci jako pierwszy prace odparł bez zająknięcia: Rumak. To że jest to w najgorszym wymiarze typ neofity to wiadomo od zawsze, ale do tej pory wydawało się, że przynajmniej jego drużyna gra poprawnie taktycznie. Okazuje się, że z czasem jest coraz gorzej. Arogancja to za mało, aby być trenerem.
32sobota, 22, luty 2014 09:24
gawin76
W poprzedniej kolejce ustrzeliłem 7 punktów, zatem tę logicznie zaczynam od pustego przelotu Wink

@ Pogoń - Lech

Pełna zgoda z Wallesem co do Robaka - szybkość, siła, mobilność. Niesamowity występ. Wołąkiewicza bym jednak w czambuł nie potępiał, to taki 'żołnierz uniwersalny' jak nasz Kuba Rzeźniczak, zawsze mi się wydawało, że przy takich warunkach fizycznych jego miejsce jest jednak na boku obrony, no i Robak to wczoraj okrutnie obnażył. Pytanie, kto kazał Wołąkiewiczowi grać na Robaka?

Śląsk w meczu z Lechem też miał dużo 'okazji do stworzenia sobie okazji', ale tam zawodziło ostatnie podanie. Pogoni natomiast piłka chodziła jak po sznurku, przy bramkach na 1:0 i bodaj 4:0 można było tylko cmokać z zachwytu.

@ Jagiellonia - Podbeskidzie

A mnie bardzo ucieszyła bramka na 2:2, mimo że straciłem punkt w typerku Wink Nie przepadam za tak minimalistycznym futbolem, jaki wczoraj zaprezentowali gospodarze, dobrze że ponieśli karę.
33sobota, 22, luty 2014 09:57
kibic50
Robak Robakiem, ale dla mnie ojcami sukcesu Pogoni byli panowie z kraju kwitnącej wiśni. Ileż to razy w przypadku Legii słyszałem, że zabrakło ostatniego podania.. We wczorajszym meczu "ostatnich" wspaniałych podań było bez liku, ku uciesze niedawnej "zgody" i jak sądzę większości kibiców Legii.
Nawet nie trafiony typ, nie spędził mi uśmiechu z gęby Smile
34sobota, 22, luty 2014 17:28
Senator
Pierwszy sobotni mecz i wynik lubiany przez typerów c-L czyli 1:1 .
Pada takie wynik są trzy punkty, tym razem dla ave i QD po jednym zdobyli Monrooe, sir Gawin, Garm, AdamJ, i WielkieLegiony.

@Iocosus
Uznam dalsze typy ale jeszcze raz przypominam. Rozbicie dozwolone ale robimy to w dwóch oddzielnych komentarzach. Tą kwestię już kiedyś wyjaśniałem i naprawdę ostatni raz dopuszczam w ten sposób dodane typy.
35sobota, 22, luty 2014 17:31
Walles
Przy takim mataczeniu w wynikach przez Garma, Gawina, Monrooe, QD czy też Ave to my biedne żuczki nie mamy szans na nawiązanie kontaktu z czołówką Smile Przecież to do czego namówili Szumskiego to juz przesada
Faktem jest że Lasica znowu był blisko trafienia wyniku bo te bramki, tutaj racje miał QD, coś sie wturlało Wink
36sobota, 22, luty 2014 20:18
Senator
Już miałem początek czyli sia la la sia la la Lasica trzy punkty ma, a tu bach i Rado wszystko zniweczył Smile Nie trafił oczywiście zabobonny QD i pesymista AdamJ. Nie trafili również najwieksi racjonaliści w osobach Garma i Monrooe. Ci co się nie znają np ja i wszyscy inni którzy się znają bardzo dobrze za mecz naszej drużyny otrzymują po punkcie.
37sobota, 22, luty 2014 22:16
Garm
Mataczenie?! Wypraszam sobie. Na moim fakultecie nie uczyli o takich machinacjach ;-P

Cieszą fragmenty gry Legii. Jak już wczoraj pisałem, sam wynik zaskoczeniem nie jest Wink
38sobota, 22, luty 2014 23:44
Monrooe
Ciszę się, że aż tak się pomyliłem. Takie pomyłki lubię najbardziej. Very Happy
39niedziela, 23, luty 2014 12:16
gawin76
@ Widzew - Piast

Niestety mecz straszliwie słaby. Powinno być 0:0, ale Marcin Kaczmarek postanowił sprawiedliwie ubarwić spektakl Wink Szumskiego nie ma co winić, pech, chociaż w nos oberwał widowiskowo.

Przyglądałem się grze Mikity. Sądzę, że po powrocie Visnakovsa raczej nie będzie dostawał szans na szpicy, to chyba dobrze, bo nie wygląda na to, żeby czuł się tam najlepiej. Miał jedną okazję, niestety zamiast strzelać, podawał (bardzo źle) chyba do Batrovicia, parę razy zademonstrował efektowną kiwkę w swoim stylu, poza tym nic ciekawego, ale też trudno było od niego oczekiwać, że w pojedynkę wyróżni się w tak rwanym i chaotycznym meczu.
40niedziela, 23, luty 2014 12:26
Monrooe
@ Widzew - Piast

A ja właśnie obejrzałem ten "mecz". Potwierdzam słowa Gawina masakra totalna, którą to nie chwaląc się przewidziałem. Nie było trudno, "popisy" obu jedenastek w pierwszej kolejce na to wskazywały. Nie zgodzę się jednak, że ten pojedynek powinien zakończyć się wynikiem 0:0. Piastunki powinny to wygrać, a będący w koszmarnej formie Podgórski powinien zainkasować klasycznego hat-trika asyst ze stałych fragmentów gry. No, ale jak ma się takich kolegów... to się nie da. Nie zmienia to jednak oceny tego "widowiska" - koszmar. Podobał mi się natomiast Patryk Mikita, jak na pierwszy mecz zagrał naprawdę przyzwoicie, wnosząc nieco polotu i niekonwencjonalności do nielicznych akcji Widzewa. Choć faktysie po raz kolejny okazuje się, że szpica to nie jest najlepsza pozycja dla tego chłopaka. Z odpowiednim Visniakowsem jako partnerem może być całkiem ciekawie. Mikita na skrzydle lub tuż za Łotyszem.
41niedziela, 23, luty 2014 15:29
Senator
Korona-Lubin 1:1 i tak konkretnie postawił Iocosus trzy punkciki .
Po jednym Monrooe, Gawin ,Garm, Senator, didas i Wielkie Legiony.
42niedziela, 23, luty 2014 18:59
Senator
Kto nie szukał w Derbach Krakowa kwadratowych jajek tern zdobył punkt. 3:1 takim wynikiem zakończył się ten mecz a punkty zdobywają Monrooe, Gawin, Garm, Pancz, Sektor212, ave, Oliver, didas, AdamJ, Bartłomiej, Yonx, Zbyszek i Iocosus.
43niedziela, 23, luty 2014 20:54
Senator
Patrząc po miejscach w tabeli to niby nic się szczególnego nie stało, Śląsk przegrał u siebie z Ruchem. Patrząc na nasze typy to jednak zaskoczenie, tylko Garm ,Pancz i Bartłomiej zdobywają po punkcie.
44poniedziałek, 24, luty 2014 10:48
gawin76
Jednym okiem patrzyłem na wczorajsze mecze, ale to co działo się we Wrocławiu tylko potwierdziło tezę o degrengoladzie Śląska. Dudu przegrał dwie kluczowe 'główki' z Jankowskim w polu karnym, a Gavish pozwolił się ograć Kuświkowi, jakby ten drugi był Robinem van Persie Wink To nie tylko umiejętności piłkarskie, to również głowa i serducho.

Wisła miała derby pod kontrolą, Cracovia w swoim stylu trochę się rozbujała w drugiej połowie, ale kiedy tylko Wisła przyciskała - momentalnie stwarzała sobie sytuacje. Sam tylko Brożek mógł ostatecznie załatwić sprawę na początku drugiej połowy, kiedy zmarnował dwie świetne sytuacje.
45poniedziałek, 24, luty 2014 20:09
Senator
Zawisza przegrywa u siebie ku radości własnych "kibiców" 0:3 z Lechią Gdańsk. Niech mi teraz ktoś to wytłumaczy, najlepiej AdamJ który jako jedyny zdobył punkt lub QD który stawiał też na Lechię ale skromnie bo 0:1
Kolejkę wygrali zdobywając po 5 punktów Garm,ave i Iocosus. Dwaj ostatni tylko dzięki trafieniu jednego wyniku za trzy punkty.
46poniedziałek, 24, luty 2014 20:13
Monrooe
Ja przyznaję od razu, nie rozumiem kompletnie nic. Głupi jestem jak but.
47poniedziałek, 24, luty 2014 20:16
kibic50
Tylko Legia mnie nie zawiodła Smile

Twoja opinia

Nazwa uzytkownika:
Znaczniki HTML są dozwolone. Komentarze gości zostaną opublikowane po zatwierdzeniu. Treść komentarza:
yvComment v.2.01.1