A+ A A-

W tym miejscu chcielibyśmy prowadzić naszą futbolową rozmowę "na aucie", czyli dyskusję w tematach, które nie zostały uwzględnione w artykułach w innych działach. Zachęcamy do udziału w naszym swoistym "klubie dyskusyjnym"!

Trybuna jest wolna dla każdego, każdy ma prawo się wypowiedzieć, zabrać głos w dowolnym piłkarskim temacie, w poważnym lub w żartobliwym, ironicznym tonie, obowiązuje freestyle tylko z jednym zastrzeżeniem. Niech poziom wypowiedzi, dyskusji przełamuje stereotyp piłkarskiego kibica jako zacietrzewionego półmózga, pieniacza uzewnętrzniającego swoje frustracje, wylewającego jad i napinającego się dla samej napinki.

Gdy trzeba, spierajmy się, polemizujmy, brońmy własnych poglądów, przekonań, ale zawsze...

TRZYMAJMY POZIOM!

Twoja opinia

Nazwa uzytkownika:
Znaczniki HTML są dozwolone. Komentarze gości zostaną opublikowane po zatwierdzeniu. Treść komentarza:
Dyskusja (33239)
33239wtorek, 04, sierpnia 2020 09:22
Zgred Maruda
@kibic60

..."Chyba już się "spieramy" dla samego spieraniaWink"

No tak, tak - i tym optymistycznym akcentem pozwolę sobie zakończyć niniejsze posiedzenie...puk,puk, puk ( i nie jest to laska, a już z całą pewnością nie marszałkowska)

A teraz, wracając do banalności życia, jadę z Matką do tzw. "jednostki łaskawości" czyli ZUS
załatwić jej emeryturę po Ojcu...uwielbiam pasjami te tematy, w których pani z za okienka - zawsze (?) ma rację!
33238wtorek, 04, sierpnia 2020 08:44
kibic60
@ Zgred

Chyba już się "spieramy" dla samego spierania Wink

Wszyscy lubimy i szanujemy Cierzniaka za to, jakim jest bramkarzem i człowiekiem i to pomimo klubu, z jakiego do nas przywędrował, ale chyba nie ma między nami sporu, który z bramkarzy będzie nr 1, przynajmniej do ewentualnych "baboli"

"Bardzo jestem ciekawy jaką rolę dla Węgra przewidzi Vuković ?"

Szybko dostałem odpowiedź Very Happy
Nagy może sobie szukać klubu.
Biorąc pod uwagę dotychczasową postawę w Legii, decyzja ze wszech miar prawidłowa.
33237wtorek, 04, sierpnia 2020 08:28
CTP
@Baron
To był skrót myślowy. Czytaj to tak: te transfery nie upoważniają nas, moim zdaniem, do stawiania sobie za cel awansu do fazy grupowej LE.
33236wtorek, 04, sierpnia 2020 07:57
Zgred Maruda
@kibic60 @dalkub

Zupełnie nie rozumiem "tego całego zamieszania" po napisaniu poniżej takich oto słów:

..."A mnie jednak szkoda Radka Cierzniaka...Jest dobrym bramkarzem, mało tego na wszystkich materiałach filmowych z meczów, kulis czy obozów widać jaki ma wkład w łączenie pokoleń, jak bardzo jest oddany klubowi. Inny na jego miejscu miewałby fochy, ciągle drugi, ciągle w cieniu. I kiedy transfer Majeckiego stawiał go w w sposób naturalny jako nr 1 ...
znowu będzie tym drugim."

Tyle i aż tyle...chciałem uchwycić w słowach pewną postawę piłkarza - sportowca.
Daleki byłem / jestem od porównań, gdyż trzeba być mało inteligentnym aby nie wiedzieć dlaczego Legia stawiała na Majeckiego...
Może dlatego nie jestem w stanie przyjąć pewnych porównań..."do różnych odmian samochodów rodem z Wolfsburga" ( może też dlatego, że bliżej mi do tych ze Stuttgartu...)

A już poważniej - czy oby nie ten sam "omawiany syndrom tzw.miejsca w szeregu" - dopadł bohatera całego zamieszania w reprezentacji kraju (?) Tak tylko pytam, aby uchronić się przed nadinterpretacją...
33235wtorek, 04, sierpnia 2020 07:45
dalkub
Zgred

ponieważ chyba jestem za głupi aby zrozumieć o co ci chodzi to wybacz ale się nie odniosę.

Warto byście panowie admiratorzy Cierzniaka zrozumieli iż gdyby staff trenerski stwierdził że rzeczony się nada i to pociągnie to nie szukano by Kuciaków i innych golkiperów z Borucem włącznie. A staff trenerski bramkarzy Legia ma na poziomie top. Cierzniak w Legii nigdy nie był 1, zawsze był rezerwowym - to też o czymś mówi.
I na koniec - z mojej perspektywy czy w bramce jest Boruc, czy inny bramkarz nie ma znaczenia, z mojej lodówki pan Artur nie wyskakuje - napisałem w pierwszym poście tylko że jest to znacznie lepszy piłkarz od Cierzniaka i moim zdaniem w jego relacji piłkarz klub nie da się odcinąć kuponów pobierając przez rok niezłą pensję.
33234wtorek, 04, sierpnia 2020 07:04
kibic60
@ Zgred

" każdy musi znać swoje miejsce"...
moim zdaniem - to zbyt duże uproszczenie, ogromnie -zbyt duże. Wartość - siebie w sporcie, jest sumą poświęceń, chęci i ambicji! Także mądrości i doświadczeń"

To żadne uproszczenie, a stwierdzenie faktu.
Cierzniak dzięki cyt: "mądrości, doświadczeniu, chęci i ambicji, znając swoją wartość" potrafi się "poświęcić", dzięki czemu mógł wznieść puchar MP, będąc w końcówce sezonu pierwszym bramkarzem mistrzów Polski.
Nie dąsa się nie obraża tylko robi swoje "znając miejsce w szeregu"

Nie wiem jak będzie bronił Boruc. Ufam, że po kilku babolach usiądzie na ławce.
Wiem natomiast, jaka na forach zapanowała "Borucomania"
Za chwilę Artur będzie w każdej lodówce. Oby z dobrym skutkiem dla Legii Wink

Nawet dalkub "jedzie Borucem" i może napisać: "No i jestem" Very Happy

PS

Czy na nowy karnet można wejść na mecz o Super Puchar ?
33233wtorek, 04, sierpnia 2020 00:02
Senator
@Zgred Maruda
Te twoje nadinterpretacje są nie do ogarnięcia. Mógł byś jaśniej napisać po co się tak nakręcasz? Chyba nie tylko ja nie kumam w czym kaman?
33232poniedziałek, 03, sierpnia 2020 23:45
Zgred Maruda
@dalkub

Ja też nie wiem...skoro tak prostej myśli nie przyswaja czytelnik?
No cóż - Bardzo przepraszam, że nie umiem inaczej, jeszcze bardziej nazwać pewną postawę - sportowca. Za to zaczynam rozumieć pewną logikę kogoś ( bez urazy), który pewnie na skutek kontuzji czy uwikłań zdrowotnych, potrafi w dość żenujący sposób przedstawiać tzw. swoje prawdy. Sięgnijmy głębiej - dlaczego (?) świetnie jak sądzę zapowiadający się młody bramkarz, grający w Legii...po latach jest jedynie twórcom, bezwzględnych, brudnych, podważających i wreszcie złych treści , którymi tu epatuje...?
Czy wiesz, że każdy z nas, który poszedł w uprawianie sportu a w tym trening, w wymagania, czy ograniczenia robił to na własną odpowiedzialność. I każdy z nas mógł się wyjebać na boisku, na parkiecie czy pływalni...Odpowiedzialność!

Nie ja Ci zabrałem sport, nikt z tej strony sportu Ci nie zabrał...
Kiedy to zrozumiesz, kiedy to do Ciebie wreszcie dotrze... przestaniesz traktować ludzi "zero - jedynkowo" ...Znajdziesz więcej wartości, może nawet zwyczajności, wręcz prostoty.

Taka piłeczka istnieje w życiu, taka właśnie...
33231poniedziałek, 03, sierpnia 2020 22:44
dalkub
Zgred

nie wiem dokąd zmierzasz i chyba się nie dowiem. Jeżeli chcesz powiedzieć że Cierzniak jest lepszy od Boruca to poprzestańmy na tym, że się nie zgadzamy. Czy Cierzniak może grać w bramce Legii i zdobyć kolejny tytuł za rok - pewnie tak, tylko w tej całej zabawie nie o to chodzi. Bez względu jakim jest fantastycznym człowiekiem, to wiem że przegrał rywalizację i z Malarzem i z Majeckim. Jest to solidny, dobry fachowiec na naszą ligę. Ja rozumiem, że dla Legii miejsce w lidze jest przepustką do Europy - tam są frukty - na Europę potrzeba kogoś, kto oprócz tego że nie przeszkodzi to jeszcze pomoże. Pomoże na wiele sposobów, umiejętnościami, doświadczeniem, charyzmą itd. Boruc to tez marketing, to też pewnie paru więcej kibiców na stadionie- na Boruca przyjdą na Cierzniaka nie.
Nie wiem nic o układach biznesowych, wiem że to co oglądam w wydaniu krajowym a zagranicznym wygląda inaczej - serio widać to dosyć łatwo.
Z pewnością w jednym się nie zgodzimy - Cierzniak świetnym bramkarzem nigdy nie był i już niestety nie będzie - wydaje mi się, że akurat tą pozycje potrafię ocenić najlepiej ze wszystkich, choć z pewnością są tysiące mądrzejszych osób w tej materii ode mnie.
33230poniedziałek, 03, sierpnia 2020 22:09
Zgred Maruda
@dalkub

Trzeci bramkarz w Premier League generalnie podaje piłki w treningu...oczywiście upraszczając pewne znaczenie... Trzeci! Łatwo się liczy...
Generalnie dobrze dla tej strony, że - wnikasz...Mam nadzieję, że wszyscy zmądrzeliśmy o...kilka miesięcy. Dzięki!
Porównywanie ligi, do której następują powroty są bardzo mało istotne - uwierz.
To raczej premedytacja pewnych układów biznesowych połączonych ze sportem w wydaniu wzajemnej arytmii.
Wbrew pozorom, doskonale zdaję sobie sprawę, że Boruc grając w "takiej lidze" ma ogromne doświadczenie związane z bramkarskim fachem.
Zupełnie nie wiem, jak Artur Boruc wpływał swoją postawą na młodych ludzi w Bournemouth ( za wikipedią https://pl.wikipedia.org/wiki/Bournemouth)
Może uznajmy jednak fakt, który nieoficjalnie przelatywał w przestrzeni medialnej - wywróciła się Ameryka i...

dalkub - abyśmy się zrozumieli, dalej potwierdzam to co napisałem.
Ogromnie cenię, doceniam Radosława Cierzniaka, jako piłkarza, sportowca. Kiedy Legia wyciągała go z Wisły był bodaj Najlepszym bramkarzem ligi. Obserwując jego kontynuację kariery w Legii, mogę jedynie podkreślić raz jeszcze sens mojej wypowiedzi.
Świetny piłkarz, Świetny człowiek, Świetny legionista!
@kibic60 napisał mniej więcej tak - " każdy musi znać swoje miejsce"...
moim zdaniem - to zbyt duże uproszczenie, ogromnie -zbyt duże. Wartość - siebie w sporcie, jest sumą poświęceń, chęci i ambicji! Także mądrości i doświadczeń.

To raczej właśnie sport - definiuje w którym miejscu właśnie jesteśmy...
Bez pierdół, ściemniania, bez kompromisów - na Żywca!
33229poniedziałek, 03, sierpnia 2020 21:45
anonimowy_legionista
Ciąg dalszy plotek transferowych https://sport.se.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/legia-wciaz-szuka-wzmocnien-co-z-utalentowanym-koreanczykiem-czy-sa-postepy-w-sprawie-kapustki-aa-KZaz-SMad-i8hy.html
33228poniedziałek, 03, sierpnia 2020 21:44
GEO
baron
ja Ci odpowiem bardzo krotko na Twoje pytanie:
z ciekawości się zapytam, jakie transfery zagwarantowałby nam LE i ewentualnie ile Legia musiałaby na nie wydać?
LEPSZE )))))
33227poniedziałek, 03, sierpnia 2020 19:42
dalkub
odpowiadając koledze Zgredowi Marudzie powiem tak. Boruc oczywiście przesiedział cały rok na ławie w klubie który spadł z ligi to jest fakt. Wiem jedno że żaden klub w Premier League nie zaryzykowałby trzymania 40 letniego emeryta na ławce bo fajny z niego chłop - ktoś ocenił przed rokiem że da radę i że warto itd. Przyjmując że Boruc nie siedział na tej ławie za zasługi, a za formę sportową, trzeba powiedzieć jasno, że wrócił do ligi gdzie zawodnik roku grał w 3 lidze hiszpańskiej, przez prawie cały czas łącząc to z pracą zawodową, powiem więcej zawodnik roku z poprzedniego sezonu wyjechał do rzeczonego przez kolegę Albionu, tyle że do Championship - Brentford bodajże - no i zaginęła po nim wieść.
Trzeba sobie powiedzieć jasno, że my tu w Polsce gramy trochę w inną piłkę nożną niż grają w Anglii - w sobotę była bardzo ciekawa audycja w TV z panem Śledziem, który dokładnie o tym mówił, że większość zawodników z naszej ligi nie gra w coś co nazywamy piłką nożną - przykre ale niestety prawdziwe.
Napisałem tylko tyle, że jak porównam rezerwowego z Legii Warszawa oraz rezerwowego z dowolnego klubu Premiership to z całym szacunkiem dla Legii i jej zawodników to nie ten poziom. O doświadczeniu oraz podatności na urazy obu panów nie wspomnę, a Cierzniak, którego uważam za solidnego ligowca też nastolatkiem nie jest.
Już to napisałem Boruc wsadził się na najwyższego konia na jakiego mógł wsiąść - wrócił do klubu który uważa go za króla i już go ukoronowała, a łaska kibica na pstrym koniu jeździ i moim zdaniem on to wie, dlatego nic nie mówi oprócz tego że gadać będzie na boisku. I tak nikt mu placu nie odda za darmo - gwarantuję ci że ten plac sobie wywalczy w uczciwej rywalizacji, bo jest dobrym fachowcem mimo 40 lat, a na dodatek jest jak widać w odpowiedniej wadze i skończył grać kilak dni temu, więc jest w treningu.
33226poniedziałek, 03, sierpnia 2020 17:58
Baron
@CTP

"W każdym razie, moim skromnym zdaniem, dotychczasowe transfery, owszem, załatwiają problem kontuzji z końcówki zeszłego sezonu ale absolutnie nie gwarantują niczego ponad to.

EDIT: A już na pewno nie gwarantują Ligi Europy, co wedle słów pana Prezesa jest celem na obecny sezon."

Tak z ciekawości się zapytam, jakie transfery zagwarantowałby nam LE i ewentualnie ile Legia musiałaby na nie wydać?
33225poniedziałek, 03, sierpnia 2020 17:13
Zgred Maruda
Moment

Daleki jestem od "kluczyków do VW" ...
k...wa - @dalkub - naucz się czytać sens, przecież to jest najbardziej ważne...
Jak można tak - "jebnąć" taką nutę...Faktem jest, że - cały ostatni sezon siedział na ławie.
To tak postrzegamy tych z Lig Albionu, że nas wciskają w przysłowiowy "fotel"...?
Może innych - z lig gdzie grają...mamy się kłaniać? Nie wiem - prosić?
Takiego Buffona szerokie rzesze mogą podziwiać, tyle lat - w jednym klubie ( aby zabrzmiało w jednym)...I aby jasne było! Sens wyjazdów do innych lig - był jak najbardziej pozytywny we wszystkim co wnosił. Legia akurat - ma dużo do powiedzenia w tym temacie.

Ja nie wszczynam kłótni w związku z powrotem Boruca...
I zgadzam się z @ dalkubem, że wszyscy nasi bramkarze skorzystają w treningu.
Ale te myki " VW" są ułomne!
Pokaż że jesteś lepszy! Tak to widzę! Nie - za bilet z wysp...
Tam gdzie grywał - musiał się pokazać...
Tu...( no właśnie)
33224poniedziałek, 03, sierpnia 2020 17:03
anonimowy_legionista
To jeden odpada https://sport.se.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/gdzie-polecial-lourency-co-z-jego-kontraktem-czy-legia-negocjuje-z-brazylijczykiem-przyszlosc-felixa-wyjasniona-aa-BTpk-zUd7-NHrS.html
33223poniedziałek, 03, sierpnia 2020 16:12
CTP
Ja laurek dla dyrektora Kucharskiego wystawiał nie będę. O ile można go pochwalić za wzmocnienie defensywy, a właściwie jej boków, to z resztą formacji aż tak różowo, moim zdaniem, nie jest. Przypominam, że na środku obrony mamy zbliżającego się do emerytury Jędrzejczyka, szklanego Remy'ego oraz mającego problemy z koncentracją Wieteskę. Z ofensywą też nie jest lepiej, bo poza portugalską wersją Kante, czyli Lopesem, to cały czas zostajemy z tymi samymi piłkarzami, czyli m.in. Gwilią na pozycji nr 10.
Póki co, pan dyrektor, to przyprawił o ból głowy Vukovica, który będzie musiał znaleźć nową pozycję Karbownikowi. A nowa pozycja, zwłaszcza dla tak młodego piłkarza, to zazwyczaj kilka meczów kopania się po czole, zanim zgra się z kolegami. Albo ławka. No chyba, że go zhandlujemy, to problem się sam rozwiąże.
W każdym razie, moim skromnym zdaniem, dotychczasowe transfery, owszem, załatwiają problem kontuzji z końcówki zeszłego sezonu ale absolutnie nie gwarantują niczego ponad to.

EDIT: A już na pewno nie gwarantują Ligi Europy, co wedle słów pana Prezesa jest celem na obecny sezon.
33222poniedziałek, 03, sierpnia 2020 13:00
corazstarszy
Bardzo sprawnie to okno transferowe przebiega. Widać, że pion zatrudnieniowy czasu nie marnował. To fajnie. Nie ma ruchów na łapu capu i na ostatnia chwilę.
Od pana Artura oczekuję przede wszystkim, że będzie dobrze bronił. Ale zapomnijmy, że w pojedynkę będzie Legii wygrywał mecze czy przesądzał o awansie. Osobowość oczywiście bardzo wyrazista i cieszę się, że zagra w Legii.
Żeby tylko wszyscy zdrowi byli.
Jest pierwszy przypadek infekcji u piłkarza ekstraklasowego (Wisła Płock), więc my tu sobie tak gadu gadu, a zaraz mogą się różne rzeczy okazać.
33221niedziela, 02, sierpnia 2020 14:48
Senator
@dalkub
Boruc w Legii - najwięcej na tym ruchu ryzykuje sam Artur - on już nic nie musiał nikomu udowadniać, a tak musi jeszcze raz coś udowodnić, a musi bo będzie chciał, bo mu zależy. Gdyby czuł że nie da rady, to by odpuścił, więc moim zdaniem będzie dobrze.
Bardzo mi się ten fragment podoba przekonuje.
Co do Cierzniaka pozostaje przy swoim zdaniu czyli dałby radę.
33220niedziela, 02, sierpnia 2020 12:50
kibic60
Niektórzy zwariowali Very Happy

https://www.facebook.com/883945078354310/photos/a.883945165020968/3120421928039936/
33219niedziela, 02, sierpnia 2020 12:01
dalkub
Boruc w Legii - najwięcej na tym ruchu ryzykuje sam Artur - on już nic nie musiał nikomu udowadniać, a tak musi jeszcze raz coś udowodnić, a musi bo będzie chciał, bo mu zależy. Gdyby czuł że nie da rady, to by odpuścił, więc moim zdaniem będzie dobrze. Z całym szacunkiem ale porównywanie Cierzniaka i Boruca to jest jak porównywanie Polo i Arteona - w sumie to Volkswagen i to Volkswagen a jednak troszkę inny.
Ja wierzę że Boruc da Legii wkład przede wszystkim piłkarski, nie tylko w przyszłym sezonie ale także na kolejne lata. Już teraz ściągnąłbym Misztę i dał mu pracować z Arturem i grać w drugiej drużynie i meczach PP, może też w jakimś meczy ligowym. Oglądałem go kilka razy i moim zdaniem to jest kolejny a może nawet lepszy Majecki, z pewnością za rok będzie brany pod uwagę jako nr.1 i to bardzo poważnie.
Chcę też pochwalić pana Kucharskiego i klub - transfery, choć ja staram się nie oceniać ich przed, są zrobione najszybciej jak to możliwe czyli każdy zawodnik będzie mógł być gotowy od początku, a nie od września czy października.
33218niedziela, 02, sierpnia 2020 10:53
kibic60
@ Boruc

"Przeżyłem wiele wydarzeń na tym świecie, o różnym ciężarze gatunkowym,ale trudno było przypuszczać tak gigantyczny rozgłos i echo towarzyszące przyjściu Boruca do Legii"

To prawda.
Może sportowo Raphael Lopes da Legii więcej, ale przy Borucu jego przyjście do klubu wygląda tak, jakbyśmy zakontraktowali nowego magazyniera.

O powrocie Dominika Nagya nawet nie wspomnę.
Bardzo jestem ciekawy jaką rolę dla Węgra przewidzi Vuković ?
Dominik w dobrej formie i z właściwym zaangażowaniem mógłby jeszcze namieszać.

Genialne 3 sek Smile

https://twitter.com/LegiaWarszawa/status/1289637074946072576/video/1
33217niedziela, 02, sierpnia 2020 10:10
Zbyszek
Przeżyłem wiele wydarzeń na tym świecie, o różnym ciężarze gatunkowym,ale trudno było przypuszczać tak gigantyczny rozgłos i echo towarzyszące przyjściu Boruca do Legii. Od wczoraj wieczorem kiedy oficjalnie poinformowano o transferze na internetowych portalach, na różnych forach i na FB jak pobieżnie wyliczyłem na godzinę 10.00 liczba polubień i komentarzy przekroczyła 150 tysięcy. Nie sądzę,aby byli to sami fani Legii,ale taka ilość ( stale rosnąca) bez wątpienia ociepli wizerunek Legii. Bowiem Artur stał się własnością i wartością narodową. Przecież nie tylko dlatego,że jest świetnym bramkarzem,ale jest to charyzmatyczna osobowość. Obecnie nic lepszego nas nie mogło spotkać jak Boruc w Legii.
33216sobota, 01, sierpnia 2020 23:38
Senator
Mam podobnie jak Maruda, tym bardziej , że uważam że Cierzniak dałby radę. Niesamowicie pozytywna postać.
No cóż Boruc to jednak Boruc i jak napisał Dawidziuk nie wiem czy będzie lepiej ale na pewno będzie ciekawie Smile
33215sobota, 01, sierpnia 2020 22:57
anonimowy_legionista
Wiecie, ale ja sobie tak myślę, że gdyby nie pandemia to byśmy Boruca w Legii nie zobaczyli.

Wiele osób się wypowiada jaki z niego Legionista i etc. ... ale on już jest od dawna ponad to, dlatego nigdy nie chciał się deklarować, że wróci. Dla niego najważniejsza jest chyba rodzina i bezstresowe życie, a nie słowa które wkładają w mu w usta fanatycy.

Mnie się wydaje, że on by z chęcią pojechał z rodziną do USA i pograł jeszcze 2-3 sezony w MLS, ale sprawa się rypła.
33214sobota, 01, sierpnia 2020 22:32
Zgred Maruda
@kibic60

Zgoda, pełna zgoda. O Pawle Zagumnym sam pisałem w tamtym czasie.
Tym bardziej szacunek dla pana Radosława.
33213sobota, 01, sierpnia 2020 20:58
kibic60
@ Zgred Maruda

Pamiętasz finał mistrzostw świata w siatkówce ?
Fabian Drzyzga, naturalny i nie kwestionowany następca Pawła Zagumnego, który do tej pory spisywał się bardzo dobrze, zaczyna robić błąd za błędem. Niby gra dobrze, niby robi to, co zwykle, a mimo to, drużyna oddala się od złotego medalu.
I wchodzi on. Pokryty siwizną Paweł Zagumny i prowadzi drużynę do złota. W sposób, o jakim Fabian może tylko pomarzyć...
Osobiście lubię i szanuję Cierzniaka, między innym za to, ze zna swoje miejsce w szeregu i nigdy nie robi z tego problemu.
33212sobota, 01, sierpnia 2020 19:43
Zgred Maruda
A mnie jednak szkoda Radka Cierzniaka...Jest dobrym bramkarzem, mało tego na wszystkich materiałach filmowych z meczów, kulis czy obozów widać jaki ma wkład w łączenie pokoleń, jak bardzo jest oddany klubowi. Inny na jego miejscu miewałby fochy, ciągle drugi, ciągle w cieniu. I kiedy transfer Majeckiego stawiał go w w sposób naturalny jako nr 1 ...
znowu będzie tym drugim.
Bardzo przewrotne jest życie sportowca...bardzo.
Tym bardziej szacunek panie Radosławie.
33211sobota, 01, sierpnia 2020 14:07
Zbyszek
@Senator@Kibic60.
Mnie szczególnie cieszy powrót i pewno zakończenie kariery przez Artura Boruca w Legii.Tak charakterny i tak ambitny facet jest nam potrzebny, nie mówiąc,że wielkich umiejętności nie stracił i formę ma. Z rozbawieniem można było słuchać spekulacji czy Legię finansowo stać na Boruca i że to może być przeszkoda. Oczywiscie,że w tym ujęciu czysto materialnym Legii po 2005 roku nigdy na Boruca nie było stać,ale Legia zamiast szmalu ma dla Artura największy atut : jest jego wielką, trwałą i trochę tylko wyidealizowaną miłością. Wiedząc trochę o postawie Boruca to postawił on jeden warunek,że będzie numerem 1 i to od pierwszego meczu. A ja dodatkowo mam nadzieję,że Artur w tym załganym środowiku medialnym mocno namiesza, bo nie jest to facet, który będzie tolerował plucie na niego, na klub i nie będzie udawał,że deszcz pada. Emocjonalnie ożyjemy.
33210sobota, 01, sierpnia 2020 09:11
kibic60
"Jak mówi stara piłkarska prawda, drużynę buduje się od tyłu, a napastnik jest pierwszym obrońcą"

Trudno się z tym nie zgodzić, obserwując poczynania włodarzy Legii.

Boruc (Cierzniak), Mladenovic (Karbownik, Rocha), Lewczuk (Wieteska), Jędrzejczyk (Remy) Juranović (Stolarski, Veso)

Nie pamiętam tak mocnego teamu w obronie Legii.

Kontuzjowanego napastnika-obrońcę Kante z pewnością zastąpi Rafael Lopes i możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Ilość wariantów, jaką ma teraz Vuko jest naprawdę imponująca.
Może nawet niektórzy doczekają się debiutu Karbownika w środku rozegrania Wink

Moja jedenastka na rozpoczęcie sezonu.
Boruc
Mladenović, Lewczuk, Jędza, Juranović
Karbownik, Martins (Gwilla), Antolić, Wszołek (Novikovas)
Luquinhas
Lopes (Kante)

Karnet kupiony (duża zniżka) Very Happy
yvComment v.2.01.1