A+ A A-

Lechia - Legia 0-0: Czas debiutów

Na mecz przedostatniej kolejki sezonu Legia udała się do Gdańska już jako nowy mistrz Polski. Trener Vuković dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom. Zmiennicy nie dali plamy i wracają do Warszawy z jednym punktem. Mecz zakończył się zasłużonym remisem.

 

Zgodnie z zapowiedziami trener Vuković postawił na kilku młodych zawodników w składzie. Wyjściowa jedenastka Legii wyglądała następująco: Cierzniak – Stolarski, Astiz, Wieteska, Rocha – Wszołek, Slisz, Pyrdoł, Cielemęcki, Cholewiak – Rosołek. Gospodarze rozpoczęli w składzie: Kuciak – Fila, Kobryń, Maloča, Pietrzak – Kryeziu, Gajos, Kałuziński, Urbański – Paixão, Zwoliński.

W pierwszej połowie mecz toczył się w bardzo spokojnym tempie. Żadna z drużyn nie była w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji strzeleckiej. Do protokołu sędziowskiego trafił jedynie Slisz, który w 43. minucie ujrzał żółtą kartkę za faul na Zwolińskim.

Do przerwy było 0:0.

W 53. minucie akcję Legii dobrze zaczął Rocha, piłka trafiła do Wszołka, ten wbiegł w pole karne, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany. W 56. minucie Rocha był faulowany przez Kałuzińskiego i odegrał się na młodym lechiście. Obaj zawodnicy zostali ukarani żółtymi kartkami. Za chwilę zakotłowało się pod bramką Legii po niezbyt pewnej interwencji Cierzniaka. W 58. minucie na boisku pojawił się Włodarczyk, który zmienił Pyrdoła. W 60. minucie Slisz celnie uderzył z rzutu wolnego. Kuciak odbił piłkę. W 65. minucie na bramkę Legii uderzył Pietrzak. Piłka trafiła w boczną siatkę. W 71. minucie Cierzniak obronił sytuacyjny strzał Paixão. W 75. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Cielemęcki. Po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny. Minutę później Rémy zmienił Rosołka. Za chwilę Legia miała świetną sytuację. Błąd przeciwnika wykorzystał Wszołek, podał do Włodarczyka, niestety nasz napastnik źle złożył się do strzału i przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. W 83. minucie Mosór zmienił Cielemęckiego. W 88. minucie Slisz rozegrał piłkę z Wszołkiem i mocno uderzył. Kuciak z dużym trudem wybił to uderzenie na rzut rożny. Minutę później po rzucie rożnym mocno uderzył Astiz, niestety przestrzelił.

Końcowy remis nie krzywdzi żadnej z drużyn. W drugiej połowie legioniści mieli lepsze okazje strzeleckie, ale zabrakło skuteczności. Kibice obu zespołów myślą już o przyszłości – w przypadku Lechii o finale pucharu Polski, w naszym, o eliminacjach do Ligi Mistrzów. W tej sytuacji na pierwszy plan w środowy wieczór wysunęła się postawa młodych zawodników. Cielemęcki, Włodarczyk i Mosór zaliczyli swój chrzest bojowy w Ekstraklasie.

Dyskusja (1)
1czwartek, 16, lipca 2020 00:26
Senator
Przy typowaniu nie wziąłem pod uwagę faktu, że i trener Stokowiec oszczedzi kilku podstawowych zawodników.
Trzeba chyba sobie jasno powiedzieć, to jeszcze nie to, długa droga przed naszymi młodymi zawodnikami. Nie ukrywam jednak, że cieszy mnie fakt debiutu w poważnym spotkaniu . Praca, praca praca.

Twoja opinia

Nazwa uzytkownika:
Znaczniki HTML są dozwolone. Komentarze gości zostaną opublikowane po zatwierdzeniu. Treść komentarza:
yvComment v.2.01.1